54-річний Гарі Ріджвей з американського міста Оберн, штат Вашингтон, зізнався у вбивстві 48 жінок в обмін на обіцянку, що він не буде засуджений до смертної кари. Американськими законами передбачений такий «обмін» визнання вини за пом'якшення покарання. Ріджвея, який працював фарбувальником вантажівок, було заарештовано у грудні 2001 року за звинуваченням у вбивстві восьми жінок. Та пізніші експертизи, зокрема ДНК, допомогли розкрити ще 40 злочинів маніяка.
Ріджвей розпочав убивати жінок ще 1982 року. Його жертвами ставали головним чином повії та дівчата, які втекли з дому. Їхні тіла він ховав на узбережжі ріки Грін південніше Сіетлу. Вбивця мотивував свої дії ненавистю до повій. Найбільш кривавим був період з 1982 по 1984 рік: жертвами кілера стали переважно повії, які працювали в районі аеропорту «Сі-Так», який обслуговує міста Сіетл і Такома. Вбивця визнав, що пізніше отримував велике задоволення від автомобільних прогулянок неподалік тих місць, де він залишав тiла своїх жертв. Він сказав: «У більшості випадків я вбивав їх уже під час першої зустрічі, тому не пам'ятаю їхніх облич».
Показово, що сусіди та колеги по роботі характеризують Ріджвея як «милого чоловіка, який нічим особливим не вирізнявся». Гарі Ріджвей — найбільший серійний убивця за всю історію США. Судовий вирок йому буде винесено у січні.
Упродовж останніх десятиліть у північно-західній частині США та в Канаді діяли ще кілька серійних убивць, пригадує Бі-Бі-Сі. Роберт Лі Єйтс, пілот гелікоптера Національної гвардії та батько п'ятьох дітей, був засуджений до смертної кари за вбивство 15 жінок у 70-х — 90-х роках. 1989 року на Флориді було страчено Теда Банді, який зізнався у вбивстві у 70-х роках 28 осіб у штатах Вашингтон та Орегон. У канадському місті Ванкувер триває розгляд справи власника свиноферми Роберта «Віллі» Піктона, якого звинувачують у вбивстві 15 жінок, переважно повій.
До п'ятірки найбільш кривавих серійних убивць світу належать колишній британський лікар Гарольд Шіпман, який стратив 215 своїх пацієнтів; у січні 2000 року його було засуджено до довічного ув'язнення. 41-річний Джавед Ігбал у березні 2000 року був засуджений у Пакистані до смертної кари за вбивство 100 хлопців-підлітків; він не став чекати виконання вироку і отруївся у в'язничній камері. Педро Алонсо Лопес, відомий за прізвиськом «монстр із Анд», зарізав наприкінці 70-х — на початку 80-х років більше 300 дівчат у Колумбії, Перу та Еквадорі. Американці Генрі Лі Лукас та Оттіс Тул у 70-х та 80-х роках убили на півдні США більше 200 людей. Найвідомішим серійним маніяком СРСР був Андрій Чикатило, який убив 53 особи.