Які гроші — така й робота

Які гроші — така й робота

Україна знову опинилася під пильним оком іноземних фахівців уже як «пацієнт». Світовий банк досліджував у нашій країні ринок праці, аби допомогти українському уряду подолати проблему зайнятості населення. Відтак фахівці Світового банку під час дослідження дійшли не надто втішних для нас із вами висновків: незважаючи на відносно низький офіційний рівень безробіття, ринок праці в Україні перебуває у стані застою, а робочу силу використовують не ефективно, а тому й продуктивність праці низька. Про це йдеться в офіційному звіті Світового банку, який днями оприлюднили українським журналістам знані закордонні спеціалісти. За словами Яна Рутковскі, провідного економіста Управління економіки розвитку людських ресурсів Світового банку, керівника групи з підготовки дослідження, ринок праці в Україні перебуває у депресивному стані через обмеженість «нового» приватного сектору економіки, який представляє малий та середній бізнес. «Це пояснюється несприятливим інвестиційним кліматом, який обумовлений великими ризиками, втратами та перепонами, що заважають підприємницькій діяльності», — каже пан Рутковскі. Тому більшість економічно активного населення працює на державних підприємствах, де «роздутий» штат і відносно невисока зарплата, як правило, означають невисоку продуктивність праці. До того ж це означає, що нова хвиля звільнень і безробіття — ще попереду. Недаремно ж, до речі, серед «бюджетників» популярний жарт: «Якщо держава думає, що вона нам платить гроші, то нехай думає, що ми працюємо» — мовляв, яка зарплата, така й робота.

Дім турботи

Дім турботи

Таких унікальних багатоповерхівок, зведених за спеціальним проектом, поки що немає у жодному містi України, окрім Черкас. Адже будинок повністю пристосований для проживання в ньому родин із дітками, що мають особливі потреби. Як розповів «УМ» Анатолій Овчаренко, заступник начальника управління капітального будівництва Черкаської облдержадміністрації, у цьому будинку, зведення якого почали ще в 1996 році, усе продумано до дрібниць — тут сучасні просторі квартири, де немає порогів, широкі коридори, спеціальні ліфти та спуски, щоб зручно було пересуватися на інвалідних колясках. Вартість будівництва цієї споруди становить приблизно 14 мільйонів гривень, 10 з яких профінансовано з Держбюджету, свою частку внесли в будівництво міський та обласний бюджети, а також Черкаська обласна спілка сімей із дітьми-інвалідами.

Ви платите — ми працюємо!

Ви платите — ми працюємо!

Міністерство праці та соціальної політики знову підбиває підсумки своєї роботи — цього разу за останні вісім місяців. Міністр праці Іван Сахань (який, до речі, вже обіймав цю посаду в 1998 році) констатує: одним із нинішніх головних завдань уряду є підвищення рівня оплати праці. І хоча, за офіційними даними, за 8 місяців цього року (в порівнянні з аналогічним періодом минулого року) номінальні доходи населення зросли на 44,2 відсотка, а реальні — на 24,4, і середня зарплата становить понад 750 гривень, усе ж достатки українців далекі від бажаних. Це визнає і міністр праці, зазначаючи, що в Україні 10 відсотків працюючих (а це близько мільйона людей!) отримують зарплату нижчу від мінімальної. Заробітки ж третини українців не «дотягують» до прожиткового мінімуму.

Всі статті рубрики