«Зволікати — це наш менталітет»

«Зволікати — це наш менталітет»

У Святошинському районі міста Києва виборців почали знайомити зі списками так, як книжка, себто новий закон, пише — з 1 листопада. У приймальні райдержадміністрації, що на вулиці Львівській, 8/6, виділили спеціальний кабінет. Сюди можуть прийти люди, перевірити свої дані і застерегтись від тієї пошесті, з якою вони зіткнулися на минулорічних виборах Президента. На великому столі в 110-й кімнаті приймальні лежить більше десятка здоровенних «томів», на них видруковано написи — ЖЕО така-то. Це й є оті самі списки виборців.

БлЯ не буду!

БлЯ не буду!

Новітня опозиція ітиме на вибори окремо. Лівих залишимо поки що в спокої, а от якщо говорити про вчорашніх представників влади — Партію регіонів і СДПУ(о), то вони вже визначилися, що балотуватимуться до парламенту як партії. Нещодавно таке рішення ухвалило есдеківське керівництво, а тепер те саме повторила ПР. «Ми прийняли таке рішення — йти окремо на вибори нашою партією, не створюючи політичні блоки», — зазначив лідер «регіоналів» Віктор Янукович.

Чи, як і раніше, в чорних бушлатах грізно крокують твої патрулі?

Чи, як і раніше, в чорних бушлатах грізно крокують твої патрулі?

Партії «Союз», ПСПУ і «Русский блок» мають бути заборонені. Так вважають активісти Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство», які щойно повернулися з Севастополя до Києва. Молодь звинувачує прихильників трьох вищеназваних партій у публічних образах на адресу держави Україна, наругу над державною символікою, зокрема синьо-жовтим прапором, що є ознакою кримінального злочину. Такі випади «союзники» та прогресивні соціалісти дозволили собі в ході сутичок із «помаранчевими» студентами, які відстоювали в Севастополі інтереси України.

Знайди себе у списках!

Знайди себе у списках!

31 жовтня (21 листопада, 26 грудня) минулого року ви, палаючи бажанням скористатися своїм правом обирати, прийшли на виборчу дільницю й спокійно, без жодних проблем і затримок віддали голос за бажаного кандидата? Значить, ви — щасливчик. Адже так пощастило далеко не всім, і тодішні члени виборчкомів та судді районних судів і досі з жахом згадують зливу скарг і позовів від виборців, дані про яких у списках виявилися спотвореними або їх там не виявилося взагалі. Але навіть якщо ви справді належите до тих, кому тоді пощастило отримати виборчий бюлетень одразу й без витрачених на цю процедуру нервів, і вже тим паче, якщо ви до них не належите, радимо сходити до місцевої адміністрації й перевірити, чи правильно вказані дані про вас як виборця у списках цього разу. Як нагадав учора на прес-конференції з цього приводу голова Центральної виборчої комісії Ярослав Давидович, зробити це можна, починаючи з 1 листопада. (Що він сам того ж дня, тобто позавчора, і зробив: особисто знайшов у списку виборців себе та членів своєї родини й поділився своєю радістю з журналістами: «Значить, реальні списки!».) Причому можна не поспішати — на відміну від минулих виборів, коли на уточнення списків ЦВК мала всього лише 15 днів, цього разу в її розпорядженні майже 5 місяців. Але й тягти кота за хвіст не варто, адже, по-перше, виборці можуть звертатися до відповідних робочих груп з проханням внести зміни у списки тільки протягом трьох місяців (до кінця першого тижня лютого), а по-друге, згідно із новим законом про вибори у день голосування міняти щось буде вже пізно.

Всі статті рубрики