Лакшмі Нараян Міттал (відомий також як Лакшмі Нівас Міттал) віддавна має прізвисько «Сталевий магараджа». Він є головою Mittal Steel Company NV (або просто «Міттал стіл»), найбільшої у світі компанії-виробника сталі. Особисті статки самого Лакшмі Міттала авторитетний часопис «Форбз» в оприлюдненому в березні цього року списку найбагатших людей світу оцінив у 25 млрд. доларів. Упродовж 2004 року Лакшмі Міттал збагатився неймовірно, оскільки піднявся з шостого десятка списку «Форбз» за 2004 рік до третього — у цьогорічному. Він є найзаможнішим мешканцем Великої Британії та найбагатшим неамериканцем світу. Міттал має свої активи фактично у всіх країнах світу, де існує розвинена металургійна промисловість.
Компанія «Міттал стіл» зі штаб-квартирою в Роттердамі, Голландія, є найбільшим світовим виробником сталі. Компанія в її теперішньому вигляді з'явилася минулого року в результаті об'єднання трьох великих світових виробників сталі: спочатку компанія Міттала Ispat International NV придбала його ж компанію LNM Holdings NV, а потім це нове утворення злилося з іншим «сталевим монстром» — International Steel Group Inc.
На заводах «Міттал стіл» у різних країнах світу працюють загалом (усі цифри наразі без врахування 56 тисяч робітників «Криворіжсталі») 179 тисяч робітників, інженерно-технічного персоналу та службовців. Найбільше у Казахстані — 50 тисяч. Далі йдуть Румунія (18 тисяч), Чехія (12 тисяч), ПАР (10 тисяч) та США (6,5 тисячі).
Загальні доходи компанії за минулий рік становили 22 млрд. доларів. Упродовж минулого року заводи компанії виготовили 57 млн. тонн сталі. Для порівняння: другий у світі виробник сталі Arcelor (також брав участь у конкурсі на придбання «Криворіжсталі») випродукував минулого року 42,8 млн. тонн сталі, а третій — Nippon Steel — 31,3 млн.
Темпи зростання обсягів виробництва компанії Міттала були вражаючими. Якщо 1989 року на її підприємствах виготовлялося 280 тис. тонн сталі, то 1996 року — вже 11 млн. Уже в першій половині 1990-х років компанія Ispat International стала найдинамічнішим виробником сталі у світі.
До придбання «Криворіжсталі» компанія «Міттал стіл» володіла металургійними комбінатами в 15 країнах світу, зокрема, в Південно-Африканській Республіці, Індонезії, Казахстані (комбінат «Кармет»), Польщі («Польські гути сталі»), Чехії (металургійний комбінат «Нова Гута» в Остраві), Китаї, Індії, Сполучених Штатах, Мексиці, Канаді, Німеччині («Гамбургер стальверке», «Стальверке Рурорт» та «Вальцдрахт Гохфельд»), Франції, Румунії, Боснії і Герцеговині («БГ стіл») та Алжирі. Вона також має свої маркетингові офіси в 11 інших країнах світу.