Біля будинку № 4, що по вулиці Хіміків у Бердянську, почали здихати голуби. Ті, що літають над п’ятиповерхівкою, також ведуть себе дивно: кволі, падають на землю, на балкони нажаханих бердянців. Мешканець квартири № 5, приміром, думав, що у птахи перебите крило, тож вона і сіла на його балконі. Взяв до рук і підкинув — голуб упав на землю метрів за десять, де став жертвою кота.
Занепокоєні люди почали «ревізувати» дахи, під'їзди. У п'ятому знайшли мертвими десятки голубів і... хробаків, які порозповзалися увсібіч. Мешканка квартири № 77 Наталя Пащенко втомилася збирати їх у банку. Каже, що люди, надивившись сюжетів про пташиний грип, переживають: а що, як і в нас та напасть? «Я з кількома сусідками пішла до нашого «Житлосервісу». Нам спершу докоряли: треба, мовляв, своїми силами навести порядок під дахом, — розповіла «Україні молодій» пані Наталя. — Потім головний інженер Бистров при нас таки подзвонив у санстанцію. А там сказали: приїдемо, якщо заплатите 700 гривень».
Старша будинку Ніна Соколова також «стукала» у двері кількох чиновників — ті відмахуються. У міській СЕС і їй сказали, що спершу потрібно оплатити виїзд фахівців. У мерії пішли ще далі: беріться за віники і прибирайте! «А як під той дах залізти? Там висота з півметра, не більше, — дивується з такої поради жінка. — І що прибирати? Без всяких експертиз чи аналізів?».
Хто прибирає щодня мертвих птахів — так це коти і двірничка Галя. Каже, що викидає голубів на смітник (звідси їх вивозять на міське звалище). Пенсіонерка Ніна Постольна зауважила, що безгоспні голуби живуть під дахом десятки років, і ніколи раніше такого не було. Влада ж, мовляв, зреагує лише тоді, як почнуть падати люди. Не раніше.
Що ж все-таки санстанція? Головний лікар Микола Гордієнко був у відрядженні, а його секретар мене «заспокоїла»: знаємо, мовляв, про тих голубів, скарга зареєстрована. А термін її розгляду — два тижні...