Четвертий тур Ліги чемпіонів, як правило, починає достроково визначати перших «вихідців» у «плей-оф» та відвертих невдах. Але цього разу це явище не стало масовим — пiсля вівторкових поєдинків лише мадридський «Реал» став недосяжним для третьої команди своєї групи, а «Панатинаїкос» після домашньої поразки від «Штутгарта» може з останнього місця піднятися хіба що на один рядок. Найгостріша ситуація склалася у групі, де грає володар Кубка європейських чемпіонів — «Мілан». Галісійська «Сельта» таки змогла зачепитися за свій шанс, здобувши першу в «лігівській» історії перемогу. Також позавчорашній футбольний вечір був цікавим ще й тому, що фактично нікому не принесла успіху глуха оборона. Вочевидь, кращі місця серед еліти посідають клуби, які змогли знайти розумний баланс між нападом і захистом. Саме такий підхід, зміцнений наявністю гравців високого класу, і дозволив двом англійським клубам одержати перемогу з загальним рахунком 7:0. Особливо «кайфує» власник «Челсі» Роман Абрамович, який нещодавно заявив, що прагне мати не прибуток з клубу, а винятково задоволення. Що ж, «іграшка» потішила губернатора Чукотки, поклавши до його ніг стародавній Рим...
Але почнемо огляд з інших поєдинків. Група Е. Напередодні виїзду у Манчестер «рейнджери» були налаштовані войовничо, що властиво шотландцям «від природи». Проте атакуючі прагнення і характер треба підтверджувати вмінням, а його якраз команді з Глазго і бракувало. Алекс Фергюссон закликав манкуніанців зіграти проти гостей в «агресивну оборону», і це швидко принесло успіх — уругваєць Дієго Форлан фантастичним ударом відкрив рахунок, забивши свій четвертий м'яч у чотирьох матчах. Гості ж були спроможні лише на рідкісні дальні удари. Коли ж в одній з атак «МЮ» м'яч відскочив від поперечини в коліно Рууду ван Ністелрою і влетів у сітку, стало зрозуміло, що шотландці програють сусідам другий поєдинок поспіль. Крапку поставив ударом головою після хитрого навісу Гіггза все той же ван Ністелрой.
Тепер «МЮ» і «Штутгарту» залишилося набрати по одному очку, а точніше — зіграти внічию між собою, щоб вийти до наступного раунду. Афінський «Панатинаїкос» сам винен, що заздалегідь втратив шанси на вихід до «плей-оф», адже в домашньому матчі зі «швабами» володів беззаперечною ініціативою — у деякі моменти лідер бундесліги відбивався всією командою. Підопічні Іцхака Шума таки відкрили рахунок, але слід згадати, скільки разів автор голу Константіну не забив! Зламав же «Панатинаїкос»... Панайоніс Фіссас, який відзначився автоголом. «Психологічна травма» греків була досить відчутною, і за 10 хвилин «Штутгарт» уже був попереду — 3:1. Особливо красивим був гол Андреаса Хінкеля, який обіграв майже всю оборону суперника і голкіпера.
Група F. Нульова нічия у Бєлграді розглядається не інакше як сенсація, бо клас суперників зовсiм не можна порівнювати. Проте Лотар Маттеус, який очолює «Партизан», вочевидь, знає, як згуртувати сербів на виразну гру. Як стверджують оглядачі, перемогти в цьому матчі міг кожен. Більше того, господарі поля в перші півгодини домінували над «Реалом». Захист обох команд діяв погано, але й форварди «королівського клубу» Рауль та Роналдо розбазарювали гольові моменти з дивною щедрістю. Щоправда, на агресію титулованих гостей вплинула травма вже на 9-й хвилині Роберто Карлоса. Але справжніми героями, не кажучи про «Партизан» у цілому, стали голкіпери команд Ікер Касільяс та Джордже Пантич, котрий замінив «основного» Івіцу Краля. І все ж найбільший шанс увійти в історію мав Андрей Делібашич, який наприкінці гри добив м'яч після відскоку від Касільяса з 3 (!) метрів, однак і вдруге шкіряна куля зачепила воротаря й пішла повз ціль.
«Реал» із 10 очками вже забезпечив собі спокійне догравання двох турів, що лишилися. Компанію лідеру в наступному колі складе, вочевидь, «Порту», який і в повторному поєдинку без свого лідера Деку зміг перемогти «Марсель».
Група G. Глядачі на трибунах римського «Стадіо Олімпіко» стали свідками яскравого футболу у виконанні «лаціале» й «Челсі». З перших хвилин тривала рівна атакуюча гра на зустрічних курсах. Класні гравці обох команд робили витончені паси п'ятами, філігранні фінти та вишукані удари по воротах. «Лаціо» переміг гостей за кількістю кутових 13:5, але зазнав нищівної поразки за голами (0:4) з кількох причин. По-перше, футболісти «Челсі» частіше пробивали в площину воріт (12 проти 8), по-друге, виглядали більш дисциплінованими. Синіша Михайлович суттєво «підставив» римлян, заробивши червону картку на 52-й хвилині. Грати на рівних у меншості з таким суперником просто не реально. Команда Роберто Манчіні остаточно «посипалася» з виходом другого ісландського легіонера «синіх» Єспера Гронк'яєра, який допоміг своєму співвітчизнику Ейдуру Гудйонсену подвоїти рахунок. Якщо м'яч Ернана Креспо був дещо випадковим, після рикошету, то третій гол Даміен Дафф забив у стилі Марадони, обігравши чотирьох (!) захисників.
Нищівна поразка «Лаціо» дала додатковий шанс «Бешикташу». Турки після перемоги над «Спартою» приїдуть у наступному турі до Риму. І це буде, фактично, матч за друге місце в групі. Якщо, звичайно, про свої права на «плей-оф» не заявить у Лондоні «Спарта». Нагадаємо, що той самий «Бешикташ» переміг «Челсі» на його полі — 2:0, а чехи з босфорцями грали на рівних, тож чому б і не повторити сенсацію?
Група Н. «Мілану» треба було перемогти «Брюгге» на виїзді, а Андрієві Шевченку — нарешті забити свій 100-й гол за клуб. Можна сказати, що плани на гру здійснилися у найголовнішому — підсумковому результаті. Решта — суцільне розчарування. Бельгійці володіли ініціативою, але без «гольових» наслідків, «россо-нері» прагнули контратакувати — теж не переконливо. До 22-ї (!) хвилини голкіпери команд не вступали у гру. Далі все складалося проти «Мілана». На 34-й хвилині поле шкутильгаючи залишає Мальдіні — перша вимушена заміна. А за три хвилини німецький арбітр Герберт Фандель показав другу жовту картку і вилучив ще одного ключового захисника італійців — Алессандро Несту. Звичайно, Карло Анчелотті негайно замінив форварда Томассона на захисника Шимича. Після цих подій нашого Шевченка на полі не було помітно зовсім, а господарі зобов'язані були перемагати. Чого вартий лише удар Мендоси у поперечину. Перемогу ж гостям приніс їхній перший (!) гольовий момент у матчі, коли Кафу після традиційного флангового рейду зробив простріл, а інший бразилець, молодий Кака, чудовим пострілом з 15 метрів під поперечину не залишив шансів 40-річному голкіперу Верліндену. Додамо, що це був лише другий (!) гол володаря Кубка чемпіонів у чотирьох матчах. Покращити статистику «міланістів» міг Шева, але при виході віч-на-віч iз голкіпером влучив саме в останню перешкоду. Втім «червоно-чорні» таки на чолі свого квартету.
Результати позавчорашніх матчів 4-го туру і становище команд:
Група Е
«Манчестер юнайтед» (Англія) — «Рейнджерс» (Шотландія) — 3:0
Голи: Форлан, 6; ван Ністелрой, 43, 60
«Панатинаїкос» (Греція) — «Штутгарт» (Німеччина) — 1:3
Голи: Константіну, 60 — Фіссас, 67 (у свої ворота), Кураньї, 75; Хінкель, 77
І В Н П М О
1. «Штутгарт» 4 3 0 1 8-4 9
2. «Манчестер юн.» 4 3 0 1 10-2 9
3. «Рейнджерс» 4 1 1 2 3-6 4
4. «Панатинаїкос» 4 0 1 3 2-11 1
26 листопада: «Штутгарт» — «Рейнджерс», «Панатинаїкос» — «МЮ»
Група F
«Порту» (Португалія) — «Марсель» (Франція) — 1:0
Гол: Маккарті, 21
«Партизан» (Сербія і Чорногорія) — «Реал» (Мадрид, Іспанія) — 0:0
І В Н П М О
1. «Реал» 4 3 1 0 8-3 10
2. «Порту» 4 2 1 1 6-6 7
3. «Марсель» 4 1 0 3 7-8 3
4. «Партизан» 4 0 2 2 1-5 2
26 листопада: «Марсель» — «Реал». «Порту» — «Партизан»
Група G
«Лаціо» (Іспанія) — «Челсі» — 0:4
Голи: Креспо, 15; Гудйонсен, 70; Дафф, 75; Лемпард, 80
Вилучення: Михайлович, 52 — Джонсон, 90
«Бешикташ» (Туреччина) — «Спарта» (Чехія) — 1:0
Гол: Роналдо Гуайро, 82
І В Н П М О
1. «Челсі» 4 3 0 1 7-3 9
2. «Бешикташ» 4 2 0 2 4-4 6
3. «Спарта» 4 11 2 4 5 4
4. «Лаціо» 4 1 1 2 5-8 4
26 листопада: «Челсі» — «Спарта», «Лаціо» — «Бешикташ»
Група Н
«Сельта» (Іспанія) — «Аякс» (Голландія) — 3:2
Голи: Люксен, 25 (пен.); Мілошевич, 39; Вагнер, 63 — Сонк, 53; ван дер Варт, 82
Вилучення: Григера, 90 («А»)
«Брюгге» (Бельгія) — «Мілан» (Італія) — 0:1
Гол: Кака, 86
І В Н П М О
1. «Мілан» 4 2 1 1 2-1 7
2. «Аякс» 4 2 0 2 5-4 6
3. «Сельта» 4 1 2 1 4-4 5
4. «Брюгге» 4 1 1 2 2-4 4
26 листопада: «Аякс» — «Мілан», «Сельта» — «Брюгге»