Позавчора ввечері до корпункту «України молодої» в Полтавській області зателефонували схвильовані читачі нашої газети, щоб повідомити про те, нібито в дитячому садку «Берізка» міста Пирятин гуляє епідемія сальмонельозу, близько десяти дітей уже госпіталізовано, в тому числі й у реанімаційне відділення, а медики замовчують ці більш ніж тривожні факти. Для з'ясування реальних обставин справи кореспондент «УМ» учора звернувся до заступника головного санітарного лікаря Полтавської області Наталії Горбенко.
— Подібні чутки дійшлий й до нас, — зазначила Наталія Василівна. — Сьогодні можу сказати з певністю: сальмонельозу в цьому дитсадку не було, немає і, власне, не повинно бути. Фахівці не спостерігали навіть клінічних ознак згаданої хвороби у вихованців «Берізки». А найголовніше — відсутність збудника сальмонельозу вже підтверджено бактеріологічними лабораторними дослідженнями. Насправді йдеться про розповсюдження аденовірусної інфекції, що належить до гострих респіраторних, і, вочевидь, викликана звичним для такої пори сезонним збільшенням кількості таких захворювань.
За інформацією пані Горбенко, з 27 по 31 жовтня до інфекційного відділення Пирятинської центральної районної лікарні справді було госпіталізовано восьмеро дітей віком до трьох років, які перебували в дитсадку «Берізка». У них підвищилася температура, спостерігався кашель, блювота. Діагноз — аденовірусна хвороба — підтвердився тільки в чотирьох, тож вони продовжують лікуватися. Дитину, котрій не виповнилося й двох років, зважаючи саме на її надто ніжний вік, відвезли на лікування в Полтаву. За словами заступника головного санітарного лікаря області, стан усіх госпіталізованих дітей задовільний.
Аденовірусну хворобу, яка передається повітряно-крапельним шляхом, у тому ж таки Пирятині «підхопили» й деякі дорослі. Але оскільки середньостатистичні сезонні показники не перевищено, то немає підстав говорити не тільки про епідемію, а навіть про спалах цієї інфекційної недуги в місті. Лікарі наголошують саме на сезонному підвищенні показників. І водночас радять не жартувати з аденовірусом, як і з будь-якою гострою респіраторною вірусною інфекцією, не займатися самолікуванням. А ще краще — зміцнювати свій імунітет, дбати про вироблення аналогічних захисних бар'єрів в особливо вразливих до подібних інфекційних болячок організмах дітей.