Для того, щоб уникнути поширення небезпечного вірусу, по всьому периметру нашого кордону починають дезінфікувати автомобілі, якi в’їжджають в Україну. На Закарпатті така процедура була запроваджена ще 9 жовтня, на митних переходах Львівщини спеціальні «килимки» для автотранспорту з'являться найближчим часом.
Головна небезпека, за словами начальника управління ветеринарної медицини у Львівській області Богдана Куртяка, криється у контрабандному м'ясі, яке — і це давно не секрет — постійно потрапляє на територію Львівщини з Польщі. Його, на відміну від легально завезеного продукту, ветеринарна служба не перевіряє і відповідальності за нього не несе. «Все, що йде легально через кордон, розмитнюють та обов'язково перевіряють у нашій лабораторії, — запевнив Богдан Куртяк. — Крім цього, ми звертаємо особливу увагу на перелітну і так звану синантропну птицю (та, яка живе у певному регіоні, — горобці, ворони, дикі голуби). Цього року ми ведемо посилений моніторинг цих птахів, щоб виявити певні антитіла до певного захворювання. Також ми розіслали листи на птахофабрики з проханням особливо посилити контроль за птицею». Птахофабрики Львівщини перейдуть на більш закритий режим роботи, а от забороняти полювання обласне керівництво не буде — аби мати можливість вивчати відстріляну птицю.
Однак, поки ветеринари та прикордонники готуються до атаки пташиного грипу, на львів'ян небезпека може чекати на стихійних ринках, де часто продають птицю невідомого походження та без необхідної документації.
Водночас заступник головного державного санітарного лікаря Львівської області Олег Когут схиляється до думки, що ажіотаж навколо пташиного грипу виправданий, швидше, з погляду економіки — адже через епідемію може загинути дуже багато птиці, призначеної саме для продажу. Та в небезпеці вірусу для людини Олег Когут не переконаний на всі сто: «Як епідеміолог я трохи здивований. Це є грип, а значить, інфекція передається повітряно-крапельним шляхом — через дихання, зі слиною тощо. Тому, як на мене, щоб заразитися, потрібно було б облизувати руки після контакту з хворою птицею. Крім того, зараз достеменно невідомо, чи передається захворювання від людини до людини. Хоча кажуть, що вірус постійно змінюється».
Минулого тижня санепідстанція порекомендувала львiв’янам зробити щеплення проти звичайного грипу, не панікувати і купувати виключно сертифіковане м'ясо птиці.