Не подолавши комплекси

18.10.2005
Не подолавши комплекси

Артем Чернов з «Юностi» закидає другу шайбу у ворота «Сокола». (Фото газети «Прессбол» (Мінськ) — спеціально для «УМ».)

      Єдиний професіональний клуб України — столичний «Сокіл» — їхав на другий етап Континентального кубка до Мінська з цілою горою проблем. Насамперед, прихильники хокею перебували в пригніченому стані через погрозу Федерації хокею Білорусі виключити киян з їхньої першості, якщо «соколята» продовжуватимуть виступати на тренувальному «Авангарді», а не в Палаці спорту, як того вимагає регламент ВЧБ.


Прокляття старої ковзанки

      Відразу зауважу, що кореспондентові «УМ» вдалося переговорити під час турніру з президентом ФХБ Володимиром Наумовим. Він заявив, що в діях білорусів немає ніякої упередженості щодо «Сокола», просто, терпець урвався. Адже «Авангард» не відповідає вимогам до арен ВЧБ, причому не стільки за кількістю місць, як за станом, у якому ковзанка перебуває. А представники української сторони не бажають нічого робити ані для облаштування старенької льодової арени на Мельникова, 46, ані для будівництва нового палацу. Відтак ФХБ відвела «Соколу» термін до нового року. Зрозуміло, що нову ковзанку побудувати за цей час неможливо. Тому, якщо кияни не зможуть грати у Палаці спорту, їх справді виключать із білоруського чемпіонату.

      Менеджер «Сокола» Василь Фадєєв заявив, що це питання мають вирішувати «спортивний» міністр Юрій Павленко і президент «Сокола» Омельченко-молодший. Можливо, цю тему обговорять і на найвищому рівні вже сьогодні-завтра під час візиту Прем'єр-міністра України Юрія Єханурова до наших північних сусідів.

Автобусна зупинка на вимогу

      До Мінська українська команда знову їхала на орендованому автобусі, хоча напередодні сезону говорилося, що для неї придбали власний засіб пересування. Але, виявляється, та машина четвертий місяць стоїть на ремонті... Та й чужий автобус... зламався на околиці білоруської столиці. Тож господарі надали киянам свій, аби наші доїхали-таки до готелю.

      Існують у «Сокола» й проблеми зі складом. Травмовані лідери минулого сезону — Бобровников і Савенко, а також молодий захисник Черненко і нападаючий Ніколаєв. Напередодні вояжу до Білорусі півмісяця не грав оборонець Наваренко.

      Столиця ж сусідньої держави очікувала на «справжній хокей», як було написано на сотнях афіш, розклеєних по місту. Підтримати «Юність» закликали кілька величезних біг-бордів і навіть розмальований громадський транспорт. Квитки у касах Палацу спорту продавалися відразу на всі шість матчів турніру й коштували на наші гроші «аж» 10 гривень. Із 3400 місць на зустрічах мінчан їхні прихильники заповнювали приблизно 2700.

Обіграли лише «Хаку», та й ту — «по знайомству»

      На матч-відкриття киян із чемпіоном Іспанії організатори безкоштовно пускали школярів, які й склали основну аудиторію. До речі, «Хаку-2010» тренує Олександр Куликов, той самий українець, який приводив київський «Беркут» до перемог над «Соколом» у першості України і Східноєвропейській лізі. В іспанській команді виступають відомі наші співвітчизники — 34-річний Сергій Гаркуша й Данило Дідковський, якого влітку забракували в таборі «Сокола».

      Попри легку перемогу — 4:0, головний тренер киян Олександр Сеуканд залишився незадоволеним ставленням своїх гравців до матчу. І справді, їхню самовіддачу повною ніяк не назвеш. Наш наставник навіть порівняв зустріч із катанням на ковзанах на озері.

      До речі, організатори вирішили також влаштовувати післяматчеві буліти, які могли стати додатковим показником при підсумковому розподілі місць. Іспанці змогли двічі пробити Федорова, і лише кидок Марковського приніс перевагу «Соколу» — 3:2.

      У розмові з кореспондентом «УМ» пан Куликов заявив, що погодився б повернутися поближче до великого хокею — на територію СНД, якби надійшли гідні пропозиції. Наразі грунт уже зондували представники російських і білоруських клубів.

      Другий поєдинок п'ятниці — між «Юністю» й «Казцинк-Торпедо» з Усть-Каменогорська — виявився значно цікавішим. Можливо, розгромний рахунок не відображає співвідношення сил, але його підсумок зумовив провал у діях казахстанців у другому періоді. У двох сутичках у стилі НХЛ перемога також була за господарями. Першу шайбу в матчі, чітко реалізувавши вихід сам на сам із голкіпером, закинув нападаючий збірної України і мінського клубу Віталій Семенченко.

      У день суботнього двобою команд з України і Казахстану біля Палацу спорту розгорнувся чималенький овочевий ринок, де основним товаром була улюблена білорусами бульба — картопля. Ще до початку гри з'явилися недобрі передчуття, адже судити гру довірили мінському арбітру Сергію Бервенському. Після стартової поразки «Торпедо» лише кияни могли завадити тріумфу «Юності», тож для господарів було б непогано, якби усть-каменогорці пригальмували «соколят».

      Українці добре провели перший період, а досвідчений захисник Юрій Гунько, який за відсутності Бобровникова «капітанствував», відзначився влучним кидком від синьої лінії. Підтримував наших мінський ді-джей, запускаючи у паузах пісні «Океану Ельзи». А от білоруський рефері мав інші симпатії: Бервенський відправив аж двох гравців на лаву штрафників. А коли Гунько почав сперечатися, арбітр нагородив його 10-хвилинним штрафом за «неспортивну поведінку».

      Саме граючи з двома лівими захисниками, підопічні Сеуканда й пропустили дві шайби у другій 20-хвилинці. Спершу прогавив кидок з гострого кута у ближній кут Карпенко, а потім невиправдано ризикнув Бобкін. Його передачу через центр торпедівці перехопили і з другої спроби пробили нашого воротаря.

      «Сокіл» перейшов на гру в три ланки нападу й мав кілька вигідних можливостей зрівняти рахунок. Тільки Гніденко тричі з п'ятачка відправляв шайбу або в голкіпера, або повз ціль. У третьому періоді хибили з вигідних позицій Олецький і Бобкін. Сеуканд пішов ва-банк і зняв на останній хвилині Карпенка, граючи у меншості. Але штурм провалився, а «Торпедо» холоднокровно вразило порожні ворота. Виграш у серії булітів — 2:1 (С. Черненко і Марковський) навряд чи підсолодив киянам гіркоту поразки.

      Для того, аби святкувати перемогу на турнірі, «Соколу» в неділю треба було перемагати господарів із великим рахунком. У це не надто вірилося, виходячи з гри, яку демонстрували суперники в попередні два дні. Та й статистика свідчила на користь «Юності» — в шести матчах ВЧБ «юнаки» перемагали киян п'ять разів. Крім того, Гунько наприкінці зустрічі з «Торпедо» отримав другий дисциплінарний штраф від Бервенського й був дискваліфікований на останній двобій.

      Гра проходила переважно під диктовку господарів, «Сокіл» зрідка намагався огризатися, але без натхнення. Хоча битва точилася серйозна: Гніденка сильно вдарили по нирках, знову відкрилися проблеми з пахом у Литвиненка, вивели з майданчика через травму й білоруського хокеїста. Підопічні Сеуканда, маючи більшість у два гравці, так і не зуміли створити небезпеку біля воріт натуралізованого в білоруси молодого росіянина Степана Горячевських.

      Хлопці ж Михайла Захарова своє щастя знайшли. Спочатку партнера по збірній — Федорова — з близької відстані засмутив Семенченко, а потім ніхто не завадив проходу Чернова, якого мінчани збиралися відправляти до другої команди. У киян красивим кидком під поперечину відзначився Полковников — чисельну перевагу реалізував знову захисник. На останніх хвилинах гості після вилучення мінчанина мали шанс зрівняти рахунок, але підвела недисциплінованість Ісаєнка, який зачепив суперника у ситуації, яка того не вимагала. «Юність» виграла й серію булітів — 2:0 (у «Сокола» кидки виконували молоді Руфанов, Черненко, Сидоров).

Вибачення й пояснення

      По завершенні турніру Олександр Сеуканд поскаржився на проблеми зі складом і невдалі дії своїх форвардів, котрі закидають дуже мало шайб. А перед чемпіоном Білорусі тепер відкривається дорога відразу до фінальної пульки Континентального кубка, адже суперниками мінчан у півфіналі будуть не такі міцні колективи, як «Торпедо» й «Сокіл» (до речі, киян наставник «Юності» Захаров назвав головним кандидатом на перше місце у ВЧБ).

      Наче вибачаючись перед українцями, організатори назвали кращим захисником змагання Юрія Гунька. Оборонець сказав кореспондентові «УМ», що арбітр Бервенський у розмові з ним визнав свої помилки. Але киянам це вже нічим не зарадить.

 

ТАБЛО

Континентальний кубок. Друге коло

Група Е (Мінськ)

«Сокіл» — «Хака» — 4:0 (1:0, 3:0, 0:0; шайби: Гніденко (Литвиненко, Бобкін), 6:24 (1:0 — більш.). Литвиненко (Бобкін, Гунько), 31:53 (2:0). Гніденко (Литвиненко, Ісаєнко), 34:26 (3:0 — більш.). Матвійчук, 38:39 (4:0 — більш.)

«Юність» — «Казцинк-Торпедо» — 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

«Сокіл» — «Казцинк-Торпедо» — 1:3 (1:0, 0:2, 0:1; шайби: Гунько (Матвійчук, Полоницький), 8:27 (1:0 — більш.). Трощинський, 25:26 (1:1 — більш.). Александров, 27:34 (1:2). О. Корешков, 59:42 (1:3 — п. в.).

«Юність» — «Хака» — 8:0

«Казцинк-Торпедо» — «Хака» — 10:0

«Юність» — «Сокіл» — 2:1 (0:0, 1:0, 1:1; шайби: Семенченко (Андрющенко, Волков), 26:40 (1:0 — більш.). Чернов (Кровопусков), 40:54 (1:1). Полковников (Лясковський), 52:32 (2:1 — більш.).

      Підсумкове становище: «Юність» — 6, «Казцинк-Торпедо» — 4, «Сокіл» — 2, «Хака» — 0.

 

А ТИМ ЧАСОМ...

      Минулого уїк-енду відбулися чергові матчі ВЧБ: «Хімік-СКА» — «Динамо» — 2:4, «Вітебськ» — «Керамін» — 4:5, «Гомель» — «Брест» — 0:4; «Хімік-СКА» — «Керамін» — 0:3, «Гомель» — «Німан» — 2:2, «Вітебськ» —«Динамо» — 1:4, «Хімволокно» — «Металургс» — 2:5.

      Турнірне становище: «Динамо» — 39 (16), «Сокіл» — 30 (14), «Гомель», «Керамін» — 30 (16), «Брест» — 26 (15), «Рига-2000» — 24 (14), «Юність» — 23 (14), «Хімволокно» — 21 (15), «Німан» — 17 (15), «Хімік-СКА» — 10 (16), «Металургс» — 10 (15), «Вітебськ» — 1 (16).

* * *

      Чемпіонат НХЛ. Результати п'ятниці: «Анахайм» — «Коламбус» — 4:3, «Едмонтон» — «Даллас» — 2:3, «Колорадо» — «Чикаго» — 2:3 (по булітах), «Міннесота» — «Ванкувер» — 3:5, «Філадельфія» — «Піттсбург» — 6:5 ОТ, «Атланта» — «Торонто» — 1:9 (Понікаровський («Т») — 11,5 хв.; 1+0 (перший гол українця в сезоні); 3 кидки). Субота: «Сан-Хосе» — «Чикаго» — 4:3, «Фінікс» — «Детройт» — 0:2, «Калгарі» — «Едмонтон» — 3:0, «Сент-Луїс» — «Нешвілл» — 1:4, «Філадельфія» — «Баффало» — 3:2, «Нью-Джерсі» — «Кароліна» — 1:6, «Піттсбург» — «Тампа-Бей» — 1:3 (Федотенко («Т») — 15 хв.; 1+1 (перший гол українця в сезоні); корисн. 0; 2 кидки; 2 хв. штрафу), «Філадельфія» — «Айлендерс» — 5:1 (Житник («А») — 26 хв.; 0+1; корисн. -1; 1 кидок; 4 хв. штрафу), «Рейнджерс» — «Атланта» — 5:1, «Оттава» — «Бостон» — 5:1, «Монреаль» — «Торонто» — 2:3 (Понікаровський («Т») — 8 хв., корисн. 0, 4 кидки). Неділя: «Ванкувер» — «Даллас» — 5:2, «Лос-Анджелес» — «Коламбус» — 3:1, «Міннесота» — «Анахайм» — 4:1, «Вашингтон» — «Тампа-Бей» — 3:2 (по бул.; Федотенко («Т») — 18 хв.; корисн. +1; 3 кидки).