Обережно, крісла залишаються!
«Чого ви прагнете: продовження революції, реваншу опозиції чи добробуту й стабільності для всіх?» Схоже, це рекламне запитання від однієї відомої партії буквально переслідує (за посередництвом усюдисущих бігбордів і телебачення) не лише «пересічних» громадян України, а й політиків. Принаймні у Верховній Раді після пертурбацій у верхах виконавчої влади про щось подібне запитує себе чи не кожен нардеп. Хоча логічний ряд, що веде до відповіді, від «рекламного» варіанта суттєво відрізняється.
Пристрасті за Салом
«Усі на пошуки Сала!» Таким був заклик заступника міністра внутрішніх справ Геннадія Москаля, звернений до присутніх на прес-конференції у Львові журналістів. Потрібно спільними зусиллями нарешті знайти екс-начальника УМВСУ у Львівській області Олега Сала, а не «друкувати його звернення з підпілля».
Мукачеве не забуте
Справа про вибори мукачівського мера — прелюдії свавілля на президентських виборах-2004 — продовжує жити. Вже почалися судові процеси, деяким головам дільничних комісій винесено перші вироки. А тим часом в орбіту розслідування потрапляють усе нові й нові фігуранти. Найрезонанснішим став арешт колишнього заступника начальника УМВС у Закарпатській області Віктора Русина.
Скільки коштує голос депутата
Чи не вперше за історію існування Верховної Ради України один із народних депутатів сам зізнався, що фактично займається у стінах парламенту корупційними діями. Зокрема, заявив, що купував за великі гроші картку для голосування у свого колеги. Очевидно, Петро Димінський, нині позафракційний, роблячи таку відверту заяву, не прагнув видатися порушником Конституції, а навпаки, бажав здобути імідж викривача антизаконних діянь у кулуарах ВР. Але може вийти зовсім навпаки. Адже, за оцінками юристів, публічна заява про скоєний злочин (за участі саме Димінського) та публікація про це в пресі має стати приводом для адекватної реакції органів прокуратури.
Жовтнева революція у справі Гонгадзе?
Кримінальна справа про вбивство Георгія Гонгадзе буде передана до суду, орієнтовно, уже в жовтні або на початку листопада цього року. Про це журналістам у Страсбурзі повідомив Генеральний прокурор Святослав Піскун, який бере участь у засіданні сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи. Учасники майбутнього судового розгляду нині вивчають матеріали справи і, як наголосив Піскун, «ніхто не має права на них впливати, аби зупинити цей процес».