Парламентські вибори, які пройшли минулої неділі в Грузії, були організовані вкрай погано. Люди годинами чекали у довгих чергах до дільниць. Невідомо, чи це провина ЦВК, чи злий задум місцевих політтехнологів, які таким чином намагалися допомогти «партії влади». У зв'язку з чергами вибори було продовжено на дві години. Через побоювання заворушень у міста Руставі та Зугдіді були введені війська, оскільки на окремих дільницях цих міст виборці не змогли знайти у бюлетенях для голосування прізвище лідера опозиції Саакашвілі і люди були налаштовані на активні форми протесту.
У далеко не комп'ютеризованій країні підрахунок голосів триває повільно. Вчора на восьму ранку ЦВК Грузії встиг опрацювати лише 12 відсотків бюлетенів. По обіді стало відомо, що з 27,8 відсотка голосів лідирує пропрезидентський блок «За нову Грузію». Головний опозиційний блок «Саакашвілі — Національний рух» посідав друге місце з 23,1 відсотками голосів. Лейбористська партія набрала 16,1 відсотка голосів, а блок «Бурджанадзе — Демократи» (його очолюють теперішня голова парламенту Ніно Бурджанадзе, яка має президентські амбіції, та колишній спікер Зураб Жванія) — 9,5 відсотка. Найактивнішими були виборці Аджарії, де на дільниці з'явилися 90 відсотків осіб з правом голосу. Втім, за законами Грузії, для визнання виборів дійсними потрібна явка лише третини виборців. Лідер опозиції, шанований у народі за чесність колишній міністр юстиції Михайло Саакашвілі, ще до оприлюднення попередніх результатів устиг заявити, що влада їх сфальсифікує. Дійсно, за результатами опитування людей на виході з виборчих дільниць його блок набрав 20,8 відсотка голосів, а проурядовий, пропрезидентський — лише 12,9, повідомив незалежний телеканал «Руставі-2».
Парламентські вибори вважаються генеральною репетицією перед президентськими 2005 року, коли спливає останній термін перебування при владі Едуарда Шеварднадзе. Проблема демократів у тому, що вони мають більшу підтримку суспільства, але встигли пересваритися між собою, тому їхні сили розпорошені. Шеварднадзе виглядає стомленим і владою, і життям, але його оточення вимагає від слабнучого лідера надалі тримати у своїх руках владу, яка гарантує їм особисто безбідне життя. Наразі грузинський керiвник має такі великі повноваження, що навіть перемога опозиції на парламентських виборах йому нічим не загрожує, а перед президентськими, подейкують, Шеварднадзе хоче взагалі ліквідувати президентську посаду.