Лезгінка замість самби

20.09.2005

У неділю «Шахтар» і «Динамо» синхронно втратили очки на своїх стадіонах, та ще й за подібним сценарієм, до того ж — у матчах із «металевими» суперниками. У Донецьку й Києві спочатку бразильські легіонери фаворитів не забивали пенальті, а на останніх хвилинах уже грузини з команд гостей зрівнювали рахунок. Шкода, що матчі відбувалися не в один час (донецький закінчився раніше), а то б мали ще повнішу тотожність. Тим більше що «Металіст» і «Сталь» нічиї на полях грандів здобули вперше в незалежній історії нашого футболу.

Харків'яни взагалі стабільно погравали у столиці 44 (!) роки після того, як їхній «Авангард» зіграв із «Динамо» у Києві внічию. Приємно, що розвінчано і міф про те, ніби весь Донбас «зливає» «Шахтарю». Щоправда, «Сталь» має партнерські стосунки з іншими донецьким клубом — «Металургом», але все ж.

Після несподіваної втрати очок наставник «помаранчево-чорних» Мірча Луческу спромігся чітко назвати причини сенсації. «Ми не мали права грати в такому нервовому стані, хоча я передчував перед матчем, що буде такий результат, — розповів румунський тренер журналістам. — Прагнув, щоб футболісти не розслаблялися, але, на жаль, не доніс до них цю думку. Першим розпочав Жадсон, який не реалізував пенальті, надалі в такий ритм увійшла вся команда. Відповідальність за втрату очок несу насамперед я. Ми виставили на матч шістьох нових гравців у порівнянні з єврокубковим поєдинком, сподіваючись, що вони виявлять амбіції та агресивність. Але цього не було. Наші футболісти припустилися численних помилок в обороні й невиправдано багато фолили. Самі ж із легкістю розтринькували гольові моменти. «Сталь» хотіла здобути очки більше, ніж ми, хоча майстерність команд не піддається порівнянню». Також пан Мірча визнав, що, можливо, після матчу гірників у Кубку УЄФА слід було б зсунути гру у внутрішній першості бодай на день.

З цієї точки зору цікаво, якими є причини втрати очок динамівцями, котрі в цьому сезоні вже відпочивають від єврокубків. Анатолій Дем'яненко після гри з «Металістом» зробив парадоксальний висновок: «Можливо, на хлопців вплинуло повідомлення під час перерви, що «Шахтар» зіграв унічию. У них повинні були «крила вирости», а сталося навпаки. Напевно, щось сталося на підсвідомому рівні».

Уболівальники вважають це поганою й задавненою звичкою киян — діяти на утримання мінімальної переваги, з ким би вони не грали. Це питання справді з царини психології, але хто її має ламати, якщо не тренерський штаб?

Ще одна цікава нічия сталася в Запоріжжі. Наставник «Арсеналу» Олександр Баранов після матчу заявив, що «каноніри» контролювали гру в першому таймі (і це — програючи на 48-й хвилині 0:2), а Анатолій Чанцев, який тимчасово керує «Металургом», був упевнений, що до перерви саме господарі повністю переграли суперника. Киянам слід віддати належне — характер вони таки виявили, зрівнявши рахунок. На більше їх не вистачило, бо посеред другого тайму за фол останньої надії арбітр Зубарєв вилучив досвідченого захисника Беньо.

На третє місце в чемпіонаті тим часом вийшов «Чорноморець», який теж, враховуючи свої проблеми з форвардами, зробив неймовірне — переміг у Луцьку з великим рахунком. Підопічні Семена Альтмана просто успішно зіграли на контратаках. А ось щодо наставника «Волині» в багатьох виникає суперечлива думка. З одного боку, публіці подобається, що Віталій Кварцяний «рубає правду-матку» («відправлю Омоко назад у «Динамо», бо ходить по нічних клубах!»), а з іншого — вперто не визнає, що йому бракує хисту пояснити причину провалу. Мовляв, навіть Сачко «не відповідає рівню». Схоже, у пана Кварцяного відверта «криза жанру». Бо його заяви про те, що «арбітру Орєхову купили квартиру в Одесі», вже мало кого цікавлять.

Голи: Ребров, 25; Рінкон, 38 — Ярош, 30; Джакобія, 87

Нереалізоване пенальті: Рінкон, 35 («Д»)

Вилучення: Беньо, 76 («А»)

«Дніпро» — «Металург» (Д) — грали вчора ввечері.

16. «Закарпаття»  9     0     3     6     3-11  3

Бомбардири: Косирін («Металург» (Д), «Чорноморець»), Шищенко («Металург» (Д)) — 8, 8

Брандао («Шахтар»), Джакобія («Металіст») — 6.

ПЕРША ЛІГА

Результати матчів 7-го туру: «Динамо-Ігросервіс» — «Оболонь» — 1:4 (Мамонов, 65 — Мацюк, 20; Стоян, 73; Ворона, 74; В. Іващенко, 87), «Карпати — «Борисфен» — 2:0 (Іщенко, 41; Батиста, 49), «Спартак» (І-Ф) — «Енергетик» — 0:0, «Динамо-2» — «Геліос» — 4:0 (Д. Воробей, 11; Нинкович, 14; Милько, 34; Петкович, 84), «Шахтар-2» — «Спартак» (С) — 2:0 (Ощипко, 29; Голоперов. 83 (пен.)), «Сталь» — «Кримтеплиця» — 4:1 (Візенок, 29; Боргун, 51; Кисленко, 70; А. С. Ситник, 90+1 — Грищенко, 78; вилучення: Гачинський, 37; Бобаль, 66 (обидва — «К»)), нереалізоване пенальті: Грищенко, 78), ФК «Бершадь» — «Зоря» — 0:2 (Головко, 3; Городов, 78; вилучення: Хлапонін, 57 («Б»)), «Нафтовик» — «Газовик-Скала» — 3:0 (Агарін, 43; Куценко, 66; Гончаров, 75), «Поділля» — ЦСКА — 2:0 (Боровков, 17; Кучеренко, 32 (пен)).

Становище лідерів: «Зоря» — 19, «Карпати» — 17, «Сталь» — 14, «Нафтовик» — 13, «Оболонь» — 13, «Шахтар-2» — 13, «Спартак» (І-Ф) — 12, «Динамо-2» — 11, «Поділля», «Кримтеплиця» — 10...