Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
(РЕЙТЕР.)
Нерідко з українськими грандами трапляється так, що після вильоту з Ліги чемпіонів вони без особливого натхнення виступають у Кубку УЄФА і, як наслідок, там теж надовго не затримуються. Але цього разу донецький «Шахтар», схоже, демонструє, що вже подолав цю «хворобу росту» і готовий битися на максимумі можливостей і в другому за рангом європейському клубному турнірі. Опонентом чемпіона України у четвер була краща команда Угорщини — «Дебрецен». Уперше вигравши титул у національній першості, дебреценці у кваліфікації Ліги чемпіонів двічі розбили на друзки хорватський «Гайдук», а потім так само нещадно були скривджені футболiстами «Манчестер юнайтед».
Донецькі вболівальники ще раз довели, як люблять свою команду, заповнивши трибуни РСК «Олімпійський» майже повністю на зустрічі з далеко не найсильнішим колективом Старого Світу. Підтримати «помаранчево-чорних» прийшли, зокрема, й олімпійські чемпіонки Яна Клочкова й Лілія Подкопаєва. Вразило, як під час виконання гімну «Шахтаря» перед початком зустрічі трибуни, вітаючи команду, підводяться, наче лунає державний гімн. Частка слави «помаранчево-чорних» перепала й групі столичних журналістів, яких на арену привезли на клубному автобусі.
Прихильники гірників занепокоїлися, коли незадовго до матчу розповсюдилася інформація, що через високу температуру не зіграє капітан Тимощук. Потім виявилося, що у стартовому складі взагалі немає жодного українця. Але цього вечора свою роботу чудово виконала бразильська колонія «Шахтаря». Підопічним же Аттіли Шупки не допомогла ані заміна польської бригади суддів на бельгійську, ані прибуття до столиці Донбасу аж за два дні до зустрічі.
Свою зарядженість на гру в Кубку УЄФА Брандао, вилучений в останньому матчі української першості з «Арсеналом», продемонстрував ще за секунду до стартового свистка, коли здійснив «фальстарт» у напрямі воріт суперника. Але не дарма! Неабиякий порив темношкірий форвард підтвердив уже за хвилину, коли в дебютній атаці з флангу видав ідеальний пас на співвітчизника Елано, і тому тільки й лишалося, що уразити незахищену половину «рамки».
Домінування господарів було тотальним; їхній півзахист просто знущався над суперниками, але те, як український чемпіон марнував гольові моменти, викликали недобрі почуття: так може прийти розплата за безпечність. Проте той самий Брандао, «запоровши» кілька чи не стовідсоткових можливостей, у тому числі й вихід сам на сам із Чернянськи, на 35-й хвилині забив феноменальний м'яч п'ятою після прострілу з флангу. Взагалі цього вечора фланги «Шахтаря» безперебійно поставляли «снаряди» у штрафний майданчик угорців, де кремезні, але дещо повільні захисники гостей не встигали за прудкими гірниками.
Перед матчем Мірча Луческу казав, що бажав би забезпечити вихід «Шахтаря» у груповий турнір Кубка УЄФА вже в Донецьку. Фактично це сталося вже в першому таймі, коли Елано фінтами змусив оборонця зробити підніжку, а Брандао з «позначки» оформив дубль.
Після перерви на полі нарешті з'явився українець — Андрій Воробей замінив Чіпріана Маріку. Румунський нападаючий, не маючи останнім часом ігрової практики, не вписався у гру команди і кілька разів гальмував перспективні контратаки. Форвард же збірної України знайшов свій шанс відзначитися, і знову після прострілу з флангу, — 4:0! Але святкову феєрію трохи зіпсував 25-річний сенегалець Сідібе, уразивши ворота Лаштувки у швидкій атаці на передостанній хвилині гри. Утім побачене позавчора в Донецьку не дає приводів сумніватися у перемозі «Шахтаря» над угорцями за сумою двох матчів та виході українського чемпіона в груповий турнір.
Мірча Луческу, головний тренер «Шахтаря»:
— Якби мені до гри сказали, що ми виграємо 4:1, я був би задоволений. Але після матчу думаю, що «Шахтар» за такої кількості гольових моментів мав перемагати з більшим рахунком. Це нам не вдалося, бо кожен із гравців атаки хотів відзначитися сам. «Дебрецен» — непоганий колектив, проте наша командна швидкість була значно вища за їхню. Однак питання про вихід у груповий раунд Кубка УЄФА залишається відкритим.
Аттіла Шупка, головний тренер «Дебрецена»:
— Якби ми провели весь матч так, як другий тайм, можливо, й підсумок був би іншим. Реалізувати свої можливості нам перешкодили травми футболістів і те, що гравці діяли не так, як планувалося. Ми придбали молодих нападаючих замість ветеранів, але їм ще потрібен час, щоб вони заграли й показали себе. М'ячі пропустили через власні помилки, сподіваюся, що в Угорщині ми їх не допустимо і зіграємо гідно. Наш гол у ворота суперника вселяє надію на успішну гру в домашньому матчі.
* * *
«Шахтар» — «Дебрецен» (Угорщина) — 4:1
Донецьк, РСК «Олімпійський». 24 200 глядачів
Суддя — ван де Вельде (Бельгія)
«Шахтар»: Лаштувка, Срна, Сейхан, Левандовський, Рац, Матузалем (Жадсон, 76), Дуляй, Елано, Фернандіньйо, Брандао (Белік, 84), Маріка (Воробей, 46)
«Дебрецен»: Чернянськи, Сотмарі, Домбі (Мессарош, 46), Шандор, Брнович, Комлоши, Бернат, Ніколов (Сідібе, 46), Холмоши, Кіш, Егер
Голи: Елано, 1; Брандао, 35, 45+1 (пен.); Воробей, 73 — Сідібе, 89
Попередження: Сейхан, 75 — Сотмарі, 38
Донецьк — Київ.
Напередодні матчу наставник донеччан Олександр Севідов сказав, що його команда прагнутиме зіграти в Салоніках так, як із «Волинню», а не як із київським «Динамо». І прийнятним результатом буде лише перемога. Проти лучан «металурги» справді показали одну з найліпших ігор за останній рік, що вельми засмутило грецького «розвідника» ПАОКа, який усе це бачив на власні очі. І не дивно, що з перших хвилин зустрічі в Салоніках гості, як і обіцяли, почали шукати щастя біля чужих воріт. Господарів же йти в атаку закликали експансивні уболівальники та славнозвісна перевага власного поля, через що гра відбувалася на зустрічних курсах. У такій ситуації визначальною стає зіграність команди та індивідуальна майстерність окремих виконавців.
Багато хто, скажімо, радів, коли свій дебют у «Металургу» Олександр Косирін відзначив дублем у ворота «Волині». Проте поєдинок на серйознішому рівні засвідчив, що проблему швидкого входження в командні схеми це не вирішує. У поєдинку на стадіоні «Тумба» було кілька важливих моментів, коли у вільній зоні опинявся хто завгодно, але не Косирін. Чого вартий епізод, коли сам на сам із Тохуроглу вийшов Ристич і пробив невдало. Варто зауважити, що перед матчем у Салоніках пройшла потужна злива, і серб просто послизнувся. Але наступні два гольові моменти переконали, що краще на гострі передачі партнерів відгукнувся б професіональний бомбардир.
Зате за справу взявся Сергій Шищенко. Спочатку йому не вистачило дещиці, щоб відзначитися у першому таймі, — після одного з його «пострілів» із «другого поверху» м'яч влучив у поперечину. Щоправда, на той час «метадони» вже змушені були відіграватися: Арсен Не, який замінив дискваліфікованого Чечера на позиції центрбека, програв єдиноборство Мецелю, і після його прострілу Сальпінігідісу залишилося тільки підставити ногу. І все ж одного разу атакуюча «зв'язка» українського клубу спрацювала бездоганно, коли Косирін вивів Шищенка на ворота і той без вигадки потужно пробив повз голкіпера.
У підсумку «Металург» перед повторним поєдинком має в активі результативну гостьову нічию і вперше після пам'ятних «вльотів» «Вердеру», «Пармі» й «Лаціо» з оптимізмом дивиться на перспективи потрапляння в груповий раунд Кубка УЄФА.
* * *
ПАОК (Греція) — «Металург» (Донецьк, Україна) — 1:1
Салоніки, стадіон «Тумба». 20 000 глядачів
Суддя — Сантьяго (Іспанія)
ПАОК: Тохуроглу, Фатіх (Шикабала, 75), Каріпідіс, Мегахед, Удезе, Вагеліс (Маладеніс, 57), Загоракіс, Хараламбус, Егомініс (Фечін, 54), Мецель, Салпігідіс
«Металург»: Вірт, Г'юзелов, Не, Флоря, Аліуце (Мелікян, 90+2), Закарлюка, Зотов, Ристич (Олексієнко, 83), Ткаченко, Шищенко, Косирін (Прийомов, 89)
Голи: Салпігідіс, 25 — Шищенко, 68
Попередження: Зотов, 39
Единбург зустрів гостей із Дніпропетровська цікавим банером на стадіоні «Істер Роуд»: на плакаті було розміщено назви всіх європейських клубів, з якими «Хайбс» (так скорочено називають цю команду в Шотландії) грав упродовж 50 років з дня дебюту на євроарені. Це не просто данина історії — так господарі натякнули на продовження ювілейної «колекції» вже цього року.
На перший погляд, здавалося, підопічним Ентоні Моубрея нічого не завадить відсвяткувати півстолітню річницю виступів у єврокубках перемогою, адже вони нещодавно обіграли у національному чемпіонаті грандів — «Рейнджерс» і «Селтік», тоді як «Дніпро» з такою кількістю жахливих проблем ще бачити не доводилося. У столицю Шотландії не змогли приїхати через травми Назаренко, Єзерський, Матюхін, Бідненко і Рикун (останній потрапив у ДТП, подробиці якого поки замовчують). Також до «основи» не потрапили Кернозенко, Балабанов, Михайленко, Костишин. І як можна після цього оцінити той факт, що українські «напівдублери» з перших хвилин змусили господарів відбиватися?!
Від поразки шотландців урятував польський голкіпер Збігнєв Малковський, який у неймовірних стрибках відбив удари Кравченка та Корніленка (двічі). «Дніпро» переважав суперника впродовж усієї гри, але може бути задоволений і нульовою нічиєю, бо в одному з епізодів українцям пощастило, коли наприкінці першого тайму Браун пробив повз Артема Куслія і влучив у стійку воріт. Тепер підопічним Кучеревського достатньо мінімальної перемоги на рідному «Метеорі» 29 вересня.
* * *
«Хайберніан» (Шотландія) — «Дніпро» (Україна) — 0:0
Единбург. «Істер Роуд». 17 500 глядачів
Суддя — Фіска (Данія)
«Хайберніан»: Малковські, Хогг, Мерфі, Віттекер, Сміт (Колдуелл, 46), Томсон, Шилз, Стюарт (Спрул, 53), Браун (Гласс, 70), Бузлен, О'Коннор.
«Дніпро»: Куслій, Русол, Радченко, Грицай, Шершун, Шелаєв, Кравченко, Семочко, Котенко, Андрієнко (Мотуз, 80), Корниленко (Балабанов, 75)
Попередження: Спрул, 60 — Андрієнко, 17; Семочко, 25
Позавчора у Санкт-Петербурзі «Зеніт» і грецький АЕК знову протистояли один одному. У минулому сезоні росіяни розтрощили афінську команду 5:1, а цього разу за участі трьох українців розійшлися нульовим «миром». Співак і Горшков відбігали по 90 хвилин за «Зеніт», Венглинський — 84 за гостей.
Більш продуктивно провів матч капітан «Крильєв совєтов» Андрій Гусин. Півзахисник збірної України відзначився забитим м'ячем на добиванні, чим посприяв яскравій переконливій перемозі самарців над минулорічним кривдником «Шахтаря» — голландським АЗ — 5:3. Варто відзначити, що в міжсезоння команда з Алкмаара втратила кількох провідних виконавців, зате її зараз очолює відомий Луї ван Галь.
Чинний володар Кубка УЄФА московський ЦСКА лише в другому таймі здолав непоступливих данців із «Мідтьюлланда» завдяки дублю бразильця Карвальйо.
Вдалий старт росіян підтримав у Норвегії й чемпіон країни «Локомотив». Перший гол у складі залізничників італійця Руополо дозволив москвичам зрівняти рахунок у поєдинку з норвезьким «Бранном», а незабаром колишній торпедовець Лебеденко приніс і перемогу.
Гідно протистояв представнику серії А — «Палермо» — кіпрський «Анортосіс». Граючий тренер гостей грузин Кецбая зумів виправити рахунок на більш приємний — 1:2.
Ніяк не набуде найкращих кондицій український «німець» Андрій Воронін. Його «Байєр» слідом за «Ліверпулем» дозволив обіграти себе в рідних стінах iз мінімальним рахунком 0:1 софійському ЦСКА. Українець відіграв повний матч, але автограф у воротах болгар залишити не зумів.
Найбільшою ж несподіванкою став розгром англійського «Евертона», який вилетів із кваліфікації Ліги чемпіонів, вчинений бухарестським «Динамо» — 5:1.
Інша відома румунська команда — «Стяуа» — під проводом нашого Олега Протасова «відвантажила» три «сухі» м'ячі в сітку норвезької «Волеренги».
Воронiн «Байєру» не допомiг.
«Крилья совєтов» (Росія) — АЗ (Голландія) — 5:3
Голи: Леїлтон, 12; Адаму, 45; Ковба, 50; Гусин, 62; Бобер, 90 — Влар, 18; Перес, 56; Арвеладзе, 85
ЦСКА (Росія) — «Мідтьюлланд» (Данія) — 3:1
Голи: Гусєв, 21; Карвальйо, 76, 79 — Пімпонг, 23
«Зеніт» (Росія) — АЕК (Греція) — 0:0
«Бранн» (Норвегія) — «Локомотив» (Росія) — 1:2
Голи: Вінтерс, 44 — Руополо, 72; Лебеденко, 78
«Севілья» (Іспанія) — «Майнц» (Німеччина) — 0:0
«Гімараєш» (Португалія) — «Вісла» (Польща) — 3:0
«Болтон» (Англія) — «Локомотив» (Пловдив, Болгарія) — 2:1
«Монако» (Франція) — «Вілем II» — 2:0
Голи: Капо, 24; Адебайор, 48
«Банік» (Чехія) — «Херенвен» (Голландія) — 2:0
«Міддлсбро» (Англія) — «Ксанті» (Греція) — 2:0
«Палермо» (Італія) — «Анортосіс» (Кіпр) — 2:1
Голи: Коріні, 6; Брієнца, 30 — Кецбая, 77
«Рома» (Італія) — «Аріс» (Греція) — 5:1
Голи: Аквілані, 1; Пануччі, 22, 44; Монтелла, 28; Тотті, 53 — Сангурго, 40
«Хальмстад» (Швеція) — «Спортінг» (Португалія) — 1:2
«Динамо» (Румунія) — «Евертон» (Англія) — 5:1
Голи: Нікулеску, 27; Зічу, 55; Петре, 71; Брату, 75, 90 — Йобо, 30
«Волеренга» (Норвегія) — «Стяуа» (Румунія) — 0:3
Голи: Радої, 22; Якоб, 35; Гоян, 74
ГАК (Австрія) — «Страсбур» — 0:2
«Осер» (Франція) — «Левськи» (Болгарія) — 2:1
«Тромсе» (Норвегія) — «Галатасарай» (Туреччина) — 1:0
«Жерміналь» (Бельгія) — «Марсель» (Франція) — 0:0
«Гамбург» (Німеччина) — «Копенгаген» (Данія) — 1:1
«Црвена звезда» (Сербія і Чорногорія) — «Брага» (Португалія) — 0:0
«Брондбю» (Данія) — «Цюрих» (Швейцарія) — 2:0
«Славія» (Чехія) — «Корк Сіті» (Ірландія) — 2:0
АПОЕЛ (Кіпр) — «Герта» (Німеччина) — 0:1
«Ланс» (Франція) — «Гроцлін» (Польща) — 1:1
«Грассхопперс» (Швейцарія) — «МюПа» (Фінляндія) — 1:1
«Базель» (Швейцарія) — «Широкі брієг» (Боснія і Герцеговина) — 5:0
«Літекс» (Болгарія) — «Генк» (Бельгія) — 2:2
«Фейєноорд» (Голландія) — «Рапід» (Бх, Румунія) — 1:1
«Ренн» (Франція) — «Осасуна» (Іспанія) — 3:1
«Бешикташ» (Туреччина) — «Мальме» (Швеція) — 0:1
«Вікінг» (Норвегія) — «Аустрія» (Австрія) — 1:0
«Маккабі» (П-Т, Ізраїль) — «Партизан» (Сербія і Чорногорія) — 0:2
«Тепліце» (Чехія) — «Еспаньол» (Іспанія) — 1:1
«Байєр» (Л, Німеччина) — ЦСКА (Болгарія) — 0:1
Гол: Тодоров, 15
«Сетубал» (Португалія) — «Сампдорія» (Італія) — 1:1
«Штутгарт» (Німеччина) — «Домжале» (Словенія) — 2:0
Голи: Томассон, 7; Гентнер, 89
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>