«Чужий» Чиж

«Чужий» Чиж

Iван Чиж незаконно був призначений на посаду голови Державного комітету телебачення і радіомовлення, стверджує Інститут медіа-права. Справа в тому, що пан Чиж був призначений на посаду указом Президента Леоніда Кучми з одночасним звільненням з посади керманича Держкомітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення. «Порушуючи Конституцію України та Закон України «Про Президента України», — пояснює свою позицію Інститут медіа-права в розповсюдженій заяві з цього приводу, — Кучма перед призначенням Чижа не отримав на це згоди Верховної Ради. Він, власне, і не звертався до парламенту по таку згоду. Таким чином, він порушив статтю 106 Конституції, яка встановлює, що Президент «призначає на посади та звільняє з посад за згодою Верховної Ради України... голову Державного комітету телебачення і радіомовлення».

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Доміно по-польськи

Доміно по-польськи

Спомин про український Майдан через чверть століття — уявити, як це буде, можна було під час гучного відзначення поляками 25-ї річниці від дня заснування легендарної профспілкової організації «Солідарність», яка заклала фундамент у розвиток нової Польщі — вільної, демократичної, європейської. Цілий тиждень Польська Республіка «гуділа» в ейфорії від розмаїття святкових заходів, на які з'їхалися тисячі гостей iз-понад 20 країн світу. Кульмінацією святкувань став учорашній день, коли до Гданська, де 25 років тому було підписано угоду між страйкарями і комуністичним урядом про створення незалежної профспілки, приїхали офіційні міжнародні делегації, зокрема четверо президентів — України, Німеччини, Угорщини, Грузії, і ще багато інших високопоставлених політиків Європи.
Власне, побачити Віктора Ющенка на польських вулицях можна було впродовж останніх кількох тижнів. Його фото разом із портретом 25-річної давності лідера «Солідарності», гордості та кумира поляків, першого президента демократичної Польщі Леха Валенси, стали основою біг-бордів та екранів, спеціально приурочених до ювілею. Між їхніми знімками, які були оформлені у вигляді кісток доміно, розміщувалося ще три зображення — Мазовецького, Берлінського муру та Гавела. Поряд напис: «Усе починалося в Гданську» і перелік десяти країн, де після Польщі відбувалися кардинальні демократичні перетворення. Цікаво, що на електронних екранах ці фотопортрети опозиційних лідерів (останній з яких — Ющенко) падають за принципом доміно, символізуючи тим самим нескінченність ідей «Солідарності», тобто демократичних процесів у світі.

Всі статті рубрики