1 листопада католицький світ відзначає День всіх святих, коли віруючі відвідують могили своїх рідних — так, як православні через тиждень після Великодня. Але напередодні Дня всіх святих, тобто сьогодні, традиційно відзначається язичницьке містичне свято Хеловін. Спочатку воно було поширене переважно у протестантських та католицьких країнах, але тепер відзначається фактично всім світом.
Під час Хеловіну дітвора може досхочу побешкетувати та наколядувати цукерок, дорослі — випити «кривавої Мері», а фірми-виробники та магазини — заробити чималі гроші на неодмінній атрибутиці свята — костюмах та жахливих масках відьом, вампірів та всілякої іншої нечисті. Відповідно до легенди, в ніч на 1 листопада душі померлих відвідують свої домівки. Хоча, як насправді, цей звичай подарували світу кельти, які в цей день святкували закінчення польових робіт та прихід зими і дозволяли собі трохи вийти за рамки буденної скутості.
Психологи та соціологи в католицьких країнах попереджають, що гра в страшилки може скінчитися погано для людей зі слабким здоров'ям чи нервовою системою, тому рекомендують їм залишатися вдома увечері 31 жовтня. Та й вчителі і вихователі стверджують, що діти сприймають це свято занадто емоційно і серйозно, тому в кращому випадку перезбуджуються, а в гіршому — справа може закінчитися нервовими розладами. Чи то з виховних, чи то з ідеологічних міркувань, але цього року департамент освіти Росії, за підказки РПЦ, зробив висновок про «однозначно негативні наслідки Хеловіну для навчально-виховального процесу та його учасників» і заборонив подібні розваги в російських школах.