Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
(УНІАН.)
У другий день Кубка Лобановського команди поклали квіти до могили великого тренера на Байковому цвинтарі, а потім провели тренування, причому всі на різних аренах. У середу зранку для гостей провели екскурсію столицею України. Думається, Київ мав сподобатися усім, лише сербів неприємно вразило... пограбування їхньої роздягальні під час півфінальної гри з поляками. Злодії вкрали всі гроші, які знайшли, — близько 20 тисяч євро.
Забігаючи наперед, скажемо, що компенсувати втрату призовими за третє місце балканці не змогли. Але... все ж поїхали додому не «стриженими». У заяві ФФУ з цього приводу зазначено, що спільне розслідування Федерації футболу та правоохоронних органів засвідчило: крадіжка в сербській роздягальні — «внутрішній конфлікт, і українська сторона до цього абсолютно не причетна». «Та, зважаючи на нашу гостинність і розуміння ситуації, що склалася, непорозуміння вдалося владнати завдяки відшкодуванню збитків оргкомітетом турніру. Представники Сербії і Чорногорії претензій до організаторів змагань не мають», — констатує ФФУ.
У наставника українців Олега Блохіна було небагато часу, аби придивитися до своїх підопічних напередодні півфіналу. Відтак ознайомлення з нинішнім станом гравців він продовжив у вівторок на тренуванні. Тренер усе скаржився на малу кількість футболістів, які перебували в його розпорядженні, — виходить, що кандидатів у збірну не відбирали, а просто набирали для кількості. Хоча Калиниченко, який не вразив своїми діями у понеділок, у середу на поле не виходив узагалі; отримали ушкодження у матчі проти Ізраїлю Ротань і Свідерський. Склад команди на матч престижу проти Сербії і Чорногорії, проте, нагадував бойовий, хіба що у воротах вперше з тризубом на грудях з'явився молодий голкіпер «Кривбасу» Максим Старцев. У порівнянні з понеділковою зустріччю на поле з перших хвилин вийшли лише Єзерський, Ващук і Несмачний. Як видно, посідати останнє місце Блохін не хотів, тож виставив у «старті» і Шевченка, і Вороніна.
Але гра нашої збірної у першому таймі приємних емоцій «аж» 4 тисячам уболівальників не додавала. Шева й Ворона намагалися знайти якісь шляхи до володінь гостей, але марно. За 45 хвилин гри запам'яталися лише удари Гусєва й Рикуна з меж штрафного майданчика (у першому випадку виручив голкіпер, у другому — неточність дніпропетровця). Підопічні Ілії Петковича події не форсували, віддавши ініціативу українцям, лише одного разу «свій серед чужих» Горан Гавранчич небезпечно пробив головою поруч зі стійкою.
По перерві гра пожвавилася завдяки кільком замінам. Назаренко з Гусєвим розібралися з суперниками на правому фланзі, Венглинський скинув м'яч під удар Реброву, і нападаючий «Динамо» забив свій 14-й м'яч за збірну. Невдовзі прохід Гусєва серби зупинили з порушенням правил, і Назаренко з недалекого штрафного майстерно перекинув стінку, не залишивши шансів Єввичу, — 2:0.
«Грек» Олег Венглинський за два поєдинки так і не зумів довести свою профпридатність на сьогодні — з кількох чудових шансів не реалізував жодного. Інший «поверненець», Владислав Ващук, навпаки продемонстрував, що може надійно зіграти у центрі оборони — є ще порох у порохівницях. Не даремно організатори визнали Влада найкращим захисником турніру. Впевненими діями відзначився і Старцев — на виходах жодного разу не помилився, виручив пару разів і діючи в «рамці». Гол же Кежмана після прострілу Коромана на совісті Гусина й Русола, які не «поділили» форварда «Атлетико».
Після поєдинку обидва його учасники отримали призи, а збірна України — й чек на 40 тисяч доларів за третє місце. На нагородження пам'ятними медалями не прийшов лише один футболіст — Андрій Шевченко. Форвард «Мілана», який узагалі обмежився одним таймом, поспішав залишити стадіон, але спілкування з пресою таки не уник. «Команда зіграла другий матч за три дні. Це були товариські ігри, тренери проглядали нових людей, пробували награвати нові зв'язки, схеми, а відтак давати конкретну оцінку діям збірної не хочу. Головним для нас залишається успішний виступ у наступних матчах кваліфікації з Грузією й Туреччиною... Радий був знову перебувати у збірній разом з Ребровим і Ващуком. Вважаю, Сергій прийняв вірне рішення, повернувшись до Києва, зичу йому тут удачі», — сказав Шева. Учора він разом із плавчихою Яною Клочковою побував на святкуванні 80-річчя табору «Артек» у Криму й відразу ж взяв курс на Італію.
На післяматчевій прес-конференції Олег Блохін у властивій йому емоційній манері продекларував, що за рік у збірній нікому буде грати, бо зміни нинішнім 30-річним футболістам немає, а після чемпіонату світу ветерани відійдуть. «Наїхав» на тренера «Шахтаря» Луческу, мовляв, той не відпустив Тимощука у збірну раніше, ніж за передбачені регламентом два дні, навіть попри те, що Анатолій не брав участі у грі на Кубок України. Наставник збірної запропонував у майбутньому проводити такі змагання, як турнір пам'яті Лобановського, за один день, граючи по 45 хвилин кожен матч. «Ми хотіли порадувати глядачів хорошим футболом, змогли додати у порівнянні з першим матчем і здолали сильну збірну Сербії і Чорногорії. Я задоволений, як ми провели цей турнір, тепер спрямуємо всі думки на підготовку до гри у Тбілісі», — підсумував Блохін.
Очевидців же фінального матчу виявилося аж півтори тисячі на всю Україну (телеканал «Інтер» у запису показав не фінал, а гру за третє місце). Тим часом вирішальний поєдинок, попри відсутність у ньому українців, своїм сценарієм мав захопити нечисленних глядачів. Поляки забили першими, але після вилучення їхнього воротаря Боруча (за «фол останньої надії») молодий Пшировський отримав дві «банки» у свої ворота. Повернути гру на 180 градусів двома голами зумів форвард англійського «Дербі Каунті» Гжегож Расяк. Причому сталося це вже після того, як сербський арбітр Караджич зрівняв склади. 3:2 — і колектив Павела Янаса разом із головним кубком забирає 100 тисяч доларів призових. Ізраїльтянам дісталося на 40 тисяч менше.
Найкращим нападаючим турніру визнано Гжегожа Расяка, воротарем — Ніра Давидовича з Ізраїлю, півзахисником — Ігора Дуляя, серба із «Шахтаря».
Турнір пам'яті В. Лобановського
Фінал
Польща — Ізраїль — 3:2
Голи: Шимковяк, 19; Расяк, 77, 89 — Бадір, 36; Катан, 47
Вилучення: Боруч, 33 — Харазі, 74
Матч за третє місце
Україна — Сербія і Чорногорія — 2:1
Суддя — Микульський (Польща)
Україна: Старцев, Несмачний (Радченко, 67), Ващук, Єзерський (Тимощук, 54), Русол, Шелаєв, Рикун (Назаренко, 57), Гусин, Гусєв, Воронін (Ребров, 60), Шевченко (Венглинський, 46)
Сербія і Чорногорія: Єврич, Драгутинович (Короман, 76), Відич (Дудич, 46), Гавранчич, Милошевич (Кежман, 46), Єстрович (Зігич, 46), Джорджевич (Любойя, 76), Марич, Дуляй, Крстаїч, Ілич (Вукич, 60)
Голи: Ребров, 61; Назаренко, 71 — Кежман, 90
Попередження: Гусин, 15 — Вукич, 66; Дуляй, 81
Відбіркові матчі чемпіонату світу-2006
Група 1: Македонія — Фінляндія — 0:3 (Єременко, 7, 45; Ройха, 87), Румунія — Андорра — 2:0 (Муту, 29, 40). Лідери: Голландія — 22 (8), Чехія — 21 (8), Румунія — 19 (10), Фінляндія — 12 (8)...
Група 2: Казахстан — Грузія — 1:2 (Кенжеханов, 24 — Деметрадзе, 51, 84). Становище команд: Україна — 23 (9), Туреччина — 16 (9), Греція — 15 (9), Данія — 12 (8), Албанія — 9 (9), Грузія — 8 (8), Казахстан — 0 (8).
Група 3: Латвія — Росія — 1:1 (Астаф'єв, 6 — Аршавін, 26; киянин Верпаковскіс відіграв 90 хв.), Ліхтенштейн — Словаччина — 0:0. Лідери: Португалія — 20 (8), Словаччина — 18 (9), Росія — 15 (8), Латвія — 14 (8)...
Група 4. Фарери — Кіпр — 0:3 (Константіну, 39, 86 (пен.); Асімакіс, 90). Лідери: Ірландія — 13 (7), Швейцарія — 12 (6), Ізраїль — 11 (7), Франція — 10 (6)...
Гол київського динамівця Максима Шацьких допоміг збірній Узбекистану обіграти команду Кувейту з рахунком 3:2. У «плей-оф» азійської кваліфікації за право зіграти наступного року на першості світу в Німеччині Узбекистан зустрінеться з Бахрейном.
Результати товариських матчів середи: Бельгія — Греція — 2:0 (Е.Мпенза, 19; М.Мпенза, 24), Болгарія — Туреччина — 3:1 (Бербатов, 24, 43; М.Петров, 38 — Фатіх, 21), Данія — Англія — 4:1 (Роммедаль, 60; Томассон, 63, Грагвард, 67; Ларсен, 90 — Руні, 87), Албанія — Азербайджан — 2:1, Швеція — Чехія — 2:1 (Ларссон, 20; Росенберг, 26 — Коллер, 22 (пен.)), Голландія — Німеччина — 2:2 (Роббен, 3, 46 — Баллак, 50; Асамоа, 81), Ірландія — Італія — 1:2 (Рейд, 32 — Пірло, 10; Джилардіно, 31), Франція — Кот-д'Івуар — 3:0 (Галлас, 28; Зідан, 63; Анрі, 67; у складі французів знову на поле вийшли ветерани Зідан і Тюрам), Хорватія — Бразилія — 1:1 (Кранчар, 31 — Рікардіньйо, 41), Іспанія — Уругвай — 2:0 (П.Гарсія, 25 (у свої ворота); Родрігес, 38 (пен.), Португалія — Єгипет — 2:0, Угорщина — Аргентина — 1:2 (Мейра, 50; Поштіга, 70).
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>