Учора приблизно о 13.00 за київським часом на Сонці стався потужний спалах, який супроводжувався гігантським викидом зоряної речовини, повідомила агенція «Асошiейтед Пресс». Це був найсильніший спалах за останні 30 років і третій за потужністю впродовж усього часу спостережень людини за Сонцем. З поверхні центральної зірки нашої галактики була викинута велетенська хмара заряджених частинок (coronal mass ejection — корональний викид маси) , яка за розмірами в 13 разів більша за Землю. Ця хмара полетіла майже точно у напрямку нашої планети з швидкістю більше півтора мільйона кілометрів за годину (2100 кілометрів за секунду). Схожа серія викидів із Сонця, але значно слабкіших, сталася минулого тижня.
Потік заряджених частинок викличе магнітні бурі в атмосфері Землі. У результаті цього можуть не працювати мобільні телефони, пейджери та системи зв'язку GPS. У деяких регіонах Землі можна буде спостерігати полярні сяйва. Найгірше те, що бурі можуть порушувати авіазв'язок та зв'язок із супутниками. Агенція ІТАР-ТАСС повідомила з посиланням на російську Агенцію з вивчення та освоєння повітряного і космічного простору, що вчора першим вийшов з ладу японський супутник зв'язку «Кодама». Спочатку він почав передавати неправильну інформацію, а потім зв'язок із супутником узагалі було втрачено.
Магнітні бурі триватимуть до кінця цього тижня, а найсильнішими будуть сьогодні та завтра. Вони також можуть викликати збої у роботі електричних мереж, негативно впливати на самопочуття людей з ослабленим організмом.
Бурі на Сонці відбуваються з 11-річним циклом. Пік останнього припадав на 2000 рік. Нинiшній викид є «незапланованим».