Нафтові рекорди

Нафтові рекорди

У понеділок світові ціни на нафту сягнули нового рекорду, повідомляє агенція «Рейтер». Новий скачок пов'язують зі смертю короля Саудівської Аравії Фахда та заявою Ірану про відновлення робіт над своєю ядерною програмою. На біржі в Нью-Йорку ціна світлої нафти підвищилася на 1,73 долара до позначки 62,30 долара за барель. Таким чином було побито попередній «світовий рекорд» від 7 липня, який становив 62,10 долара за барель. У Лондоні на Міжнародній нафтовій біржі ціна бареля нафти підскочила на 1,07 долара до позначки 60,44. Щоправда, аналітики ринку нагадують, що останні рекорди вираховуються в абсолютних доларових показниках, але з врахуванням інфляції ціни на нафту в Лондоні впродовж короткого періоду на початку 80-х років сягали 90 доларів за барель. Впродовж цього року ціни на нафту зросли загалом на 40 відсотків, хоча Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) запевняє, що видобуток нафти на цей час ведеться найбільшими за останні 25 років обсягами.

«Плазма», капут?

«Плазма», капут?

Наприкінці минулого тижня прокуратура Донецька порушила кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем і пропаганди насильства в місті гірників, а саме через розміщення в 2004 році плакатів з антирекламою кандидата в президенти Віктора Ющенка. Наразі справу передано в слідче управління прокуратури Донецької області, де її розслідує «потужна» слідчо-оперативна команда.

Без ДАІ i не туди, i не сюди?

Без ДАІ i не туди, i не сюди?

Президентський указ про ліквідацію ДАІ фактично зв'язав інспекторам руки i тепер на дорозі їх можна побачити досить рідко. Справа в тому, що МВС має намір завершити реорганізацію Департаменту ДАІ в Державну службу безпеки дорожнього руху і патрульну службу до вересня, а поки що, згідно з указом, виконанням зобов'язань i функцій ДАІ має опікуватися Кабмін. Зрозуміло, що під урядом розумiємо МВС, а Кабмін має у тримісячний термін розробити та подати пропозиції щодо внесення змін до законів, пов'язаних із ліквідацією ДАІ та створенням нової служби.

Слони на Хортиці?

Слони на Хортиці?

Стовідсотково: не мали б «копачі» з національного заповідника «Хортиця» і Запорізької філії інституту археології НАН України чергової удачі, якби не тривала дискусія з приводу того, де саме треба прокладати нові мости через Дніпро. Будівельників, звісно ж, не тішить призупинення робіт до остаточних висновків робочої групи, а ось археологам своєрідний тайм-аут дав додатковий шанс для вірогідного відкриття. Одержавши ще 70 тисяч аж ніяк не зайвих гривень, вони ущільнили графік розкопок — і таки «копнули там, де треба»: за кілька десятків метрів від Дніпра знайдено поселення наших предків епохи бронзи. Аналогічне знайденому ще археологом Добровольським у період спорудження ДніпроГЕСу, однак тоді унікальну знахідку буквально затоптали творці п'ятирічних рекордів.

Овації для «Щедрика» від Папи Римського

Овації для «Щедрика» від Папи Римського

Дитячий хор «Щедрик» вписав до своєї творчої біографії нову яскраву сторінку — перемогу в двох номінаціях фестивалю самодіяльних колективів «Духовна музика у Римі», підсумки якого були оголошені днями. Виступ колективу, що був заснований у 1971 році, відбувся в рамках «Днів України в Європі», які проходять в Італії. А в самому фестивалі Україна брала участь вперше. Дебют цей можна назвати винятково успішним, оскільки «Щедрик», до того ж, був названий найкращим учасником фестивалю за останні шість років, а кращим диригентом журі конкурсу визнало художнього керівника хору Мар'яну Сабліну.

Що згоріло — не пропало

Що згоріло — не пропало

До чого тільки не вдаються останнім часом вітчизняні комунальні служби, аби «витрусити» зі злісних неплатників оплату за надані послуги! Надсилають нагадування, «відрізають» світло, перекривають газ... Новинка сезону — пристрій «Спрут» (за іншою версією — «Тарган»), який допомагає працівникам «Водоканалу» відключати воду в окремій квартирі, навіть не заходячи всередину. Оснащений відеокамерою зонд, який шукає потрібну трубу серед величезної кількості комунікацій багатоповерхового будинку, коштує чимало, але після закорковування водопровідного входу до квартири народ миттю біжить до каси й шикується в черги, аби погасити борги за воду. Система ефективно працює в деяких містах України, останнім часом над її придбанням всерйоз замислилися столичні постачальники води...

Імпорт «на виріст»

Імпорт «на виріст»

Закордон допоможе нам наситити ринок товарами широкого вжитку. Принаймні такий висновок напрошується з рейтингового дослідження американської консалтингової компанії «Ей.Те. Керне». З нього випливає, що Україна ввійшла до трійки країн світу з найкращими передумовами для інвестицій міжнародних торгових концернів. У цьому наша країна поступилася лише Індії та Росії. Торік наша країна посіла за цим показником лише одинадцяте місце, повідомила «Німецька хвиля».

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всі статті рубрики