Російський фондовий ринок різко відреагував на арешт голови компанії «Юкос» Михайла Ходорковського. Відразу після відкриття у понеділок Московської міжбанківської валютної біржі ціни акцій «Юкоса» почали різко падати і за кілька годин втратили 17 відсотків вартості у порівнянні з п'ятницею. Акції «Лукойла» втратили 11 відсотків вартості, а «ЄЕС Росії» — 10 відсотків. У зв'язку з загрозою обвалу роботу біржі було призупинено на одну годину. Представники бізнесу звернулися до президента Росії Володимира Путіна з проханням про негайну зустріч, але він відмовив і порадив «припинити істерику навколо «Юкосу». Після відновлення торгів гравці дещо заспокоїлися. Біржовики вважають, що наразі жодної трагедії не сталося і фінансовий крах зразка 1998 року не повториться. З ринку Росії підуть одні капітали, а на їх місце прийдуть інші, які лиш очікували на нагоду придбати потрібні їм акції. Одночасно аналітики вважають, що останні події негативно відіб'ються на загальній ситуації в російській економіці, зашкодять іміджу Росії в очах закордонних інвесторів та збільшать темпи втечі капіталу з цієї країни. Багато залежатиме від того, як російський ринок оцінить дії Генпрокуратури: як претезії влади лише до однієї компанії чи до всього російського бізнесу?
Повідомлення про арешт Ходорковського викликало певне занепокоєння в Угорщині. Курси акцій угорського нафтового концерну «МОЛ», який реалізує спільні проекти з «Юкосом», у понеділок впали на 3,22 відсотка. На 5,16 відсотка впали курси акцій фармацевтичного концерну «Ріхтер», який постачає продукцію на російський ринок. Зростає напруга і у Литві, оскільки «Юкос» володіє 53,7 відсотками акцій нафтопереробного заводу в Можейкяй. Опозиція закликала уряд негайно викупити в росіян акції цього заводу та призупинити до закінченняпарламентських та президентських виборів в Росії продаж «Газпрому» пакета 34 відсотків акцій газової фірми «Лєтувос Дуйос».
Володимир Путін у понеділок на засіданні уряду заявив, що не має наміру втручатися у справу заарештованого олігарха, мовляв, «перед законом усі рівні». Дивно лише те, що закон «звернув увагу» на компанію, яка, за оцінкою авторитетної британської бізнесової газети «Файненшл таймс» діяла на російському ринку найбільш прозоро і відповідала західним стандартам. Ректор російської Вищої економічної школи, колишній міністр економіки Євгеній Ясін вважає, що справа «Юкосу» загрожує Росії економічною кризою та унеможливлює реалізацію амбітного плану Путіна подвоїти національний дохiд упродовж наступних десяти років.
Закордонні ЗМІ активно коментують арешт Ходорковського та його можливі наслідки. Британська газета «Гардіан» вважає, що арешт олігарха може викликати... позитивну для влади реакцію пересічних росіян. Газета пише, що наразі росіяни радіють, що олігарх, який обікрав їх, опиниться на нарах. Але невдовзі їм доведеться задуматися і над іншим боком проблеми. «Нью-Йорк таймс» констатує: «Агресивні дії по відношенню до Ходорковського збільшують напругу між командою Путіна та російськими олігархами». Французька «Ліберасьйон» робить висновок, що після арешту Ходорковського Путін став «одноосібним власником усієї Росії».