Понеділок став найкривавішим днем у Багдаді з початку американської інтервенції до Іраку. В серії замахів позавчора загинули 42 особи і 224 отримали поранення.
Президент США Буш обговорив у Білому домі ситуацію, що склалася, з цивільним адміністратором Іраку Полом Бремером та міністром оборони США Дональдом Рамсфелдом. Після цієї зустрічі Джордж Буш заявив у телезверненні: «Ми знайдемо цих людей і поставимо перед судом справедливості». При спробі визначити мотиви дій організаторів замахів президент видав черговий «бушизм»: «Ці вбивці діють так рішуче, бо люблять терор».
Речник американських сил в Іраку бригадний генерал Марк Гертлінг заявив, що останні замахи здійснили «закордонні бойовики», оскільки в одного з убитих нападників було знайдено сирійський паспорт. Американський експерт Пітер Берген, один iз кращих знавців ідеології, тактики та методів «Аль-Каїди», впевнений, що до замахів причетна ця організація Осами бен Ладена, бо також і в Афганістані «Аль-Каїда» і таліби ставили собі за мету вигнати з країни всі міжнародні та гуманітарні організації. Іракська преса сходиться на думці, що це справа рук закордонних терористів, бо навіть Саддам Хусейн не відважився б напасти на беззахисних співробітників гуманітарної організації. Але представник командування американських військ генерал-майор Реймонд Одієрно спростував ці здогадки: «Як наразі, ми не помітили тут якогось напливу закордонних бойовиків». Серед військових переважає думка, що останні замахи організували та виконали люди Саддама Хусейна.
Найбільше жертв — щонайменше 12 — було під час нападу терориста-самогубці на штаб-квартиру Міжнародного Червоного Хреста у Багдаді, тому керівництво цієї організації, яка працює в Іраку з 1980 року, тепер зважує у Женеві можливість згортання своєї діяльності в цій країні та виведення з неї всього свого персоналу. Про можливість прийняття такого рішення заявляють також інші міжнародні гуманітарні організації, оскільки американська окупаційна влада не в змозі гарантувати їхнім працівникам безпеки. США звернулися до всіх міжнародних гуманітарних організацій iз закликом не залишати Ірак. Держсекретар США Колін Пауелл заявив, що припинення роботи міжнародних організацій в Іраку означатиме перемогу терористів. Та навряд чи до його слів прислухаються. Понеділковий напад на Червоний Хрест був першим у всій 140-річній історії цієї шляхетної організації, яка відома своїм нейтралітетом у всіх конфліктах. Напад на штаб-квартиру Червоного Хресті був тим більш підлим, що від нього в майбутньому постраждають самі іракці. Та й серед співробітників Червоного Хреста в цій країні лише 35 іноземців, а 800 — іракці.