Найбільший в Україні озерний масив — Шацькі озера на Волині — для багатьох малознайомий, усе більше орієнтуємося на моря. Але суми, які доведеться залишити на берегах найпопулярніших iз майже тридцяти озер — Пісочного та Світязя — все одно приємно здивують. Більшість курортників зупиняється в приватному секторі, місцеві мешканці будують на своїх подвір'ях кілька хат, які здають в оренду, є також пропозиції поселитися у квартирах. Цього року в порівнянні з попереднім ціни зросли не надто — на три-п'ять гривень, отож залежно від погоди (більш сонячно — дорожче) один день проживання для однієї людини без харчування обійдеться в середньому 15—20 гривень. Наприклад, у Пісочному, біля санаторію «Лісова пісня», у приватному секторі можна зняти окремий будиночок на 5 ліжок за 75 грн. за добу. А сам санаторій — один із найпопулярніших у Пісочному: в ігровому залі можна пограти в теніс, більярд, взяти напрокат м'яч, катамарани (5—7 грн.год), на пляжі працює водяна гірка, є бар. Магазинів у селищі небагато, а в ті, що є, продукти на вихідні не завозять. Варто також врахувати, що на пропускному пункті біля Шацького масиву даїшники вимагають документи у всіх подорожуючих.
А от які прозиції на 2005 рік від пансіонату «Шацькі озера» (на березі озера Світязь): однокімнатний номер зі зручностями (дво-тримісний) та триразовим харчуванням — 65 грн. з вересня по червень, та 94 грн. — липень-серпень. Номери люкс, відповідно — 102 грн. та 122 грн. Знижки для дітей до 12 років — 5 грн. на день. На території бази є також будиночки літнього типу (із зручностями на території) — 45 грн. та 55 грн. — у сезон. Бронювання номерів — 50 відсотків вартості 1 л/дня. На базі можна пройти курс лікування органів дихання (фітотерапія, інгаляція, спелеотерапія, бальнеологія, електро-світло-теплолікування тощо). Оздоровчий сезон — з травня по вереснь.
Маршрутки з Ковеля, Луцька та Рівного в озерний край ходять щоранку. Але потурбуйтесь придбати квитки у касі попереднього продажу на Луцькій АС-1, яка працює з 6-ї ранку до 21-ї. Можна також добиратися рейсовими автобусами, графік краще уточнити. Втім найпопулярнішим способом доїзду залишаються власні авто, особливо, якщо відпочинок заплановано «дикунський». Біля деяких баз є спеціально відведені для цього місця: за розкладений тут намет доведеться заплатити від п'яти гривень і приблизно десять — за стоянку авто, про харчування потрібно потурбуватися самим.
Львів'янка Наталя Чуба у Шацьку відпочиває уже сім років, про враження вона розповідає «УМ»: «На кілька днів ми вже їздили на Світязь і цьогоріч. Вода вже тепла і чиста, як скло, — видно піщане дно. Раджу зупинятися в приватному секторі — ціни відповідають пропозиції, на відміну від цих радянських санаторіїв. Крім того, останнім часом на березі з'являється багато нових будинків з євроремонтами, тобто можна знайти житло на будь-який смак. Ми зупиняємося завжди в однієї господині: вона пропонує чотири кімнати на кілька ліжок, є веранда, кухня, озеро — через дорогу».