Краще Карпат, як кажуть знавці європейських гір, можуть бути тільки Карпати. Переконатися в цьому на власні очі нинішнього року мають можливість громадяни Євросоюзу, Швейцарії та США, для яких встановлено безвізовий в'їзд на територію України. Однак відкрити для себе Гуцульщину та Бойківщину, походити з користю для здоров'я там, «де гори, й полонини, і стрімкі потоки-ріки», вони не поспішають. Принаймні, як повідомили «УМ» в управлінні туризму Івано-Франківської облдержадміністрації, цьогоріч гостей з «євросоюзними» та північноамериканськими паспортами поки що суттєво не побільшало. А даремно. До нинішнього літнього рекреаційного сезону лише в курортному Яремче відкрилися 22 приватні «зелені» садиби та чотири пансіонати, ось-ось відчинить двері реконструйований «Едельвейс».
Поки західники потойбіч українського кордону розмірковують, куди їм рентабельніше пакувати валізи, можемо повідомити нашим співвітчизникам найсвіжішу інформацію про вартість відпочинку на Прикарпатті.
Невибагливих щодо сервісу любителів гір на залізничних вокзалах та автобусних станціях Яремче, Микуличина, Татарова, Ворохти, Яблуниці, Верховини чекають власники традиційних гуцульських осель із вбиральнями на свіжому повітрі. Зате оплата скромних послуг (гарантують ліжко з чистими простирадлами) — по кишені навіть учням ПТУ: 10—20 добових гривень з однієї особи. Номер із телевізором (туалет і душова кабіна в коридорі) обійдеться у приватника від 40 до 70 гривень «на душу». Якщо столуватися у газдині, то середня ціна сніданку — 10 гривень, обіду — 25—30 гривень, вечері — 15—20 гривень.
У прикарпатських пансіонатах за вищий сервіс, ясна річ, доведеться платити дорожче: від 60 гривень за ліжко-місце, до 360 гривень за номер. Харчування — за власний кошт. Вибір кафе, барів та ресторанів — на будь-який смак. Вартість проживання на спортбазах — від 20 до 180 гривень щодоби.
Співвітчизників, у яких «бабок не міряно», вздовж так званого Золотого прикарпатського кільця — від Яремче до Косова — чекають вишукані, 2—3-кімнатні котеджі, збудовані в європейському або етностилі. Вартість добової оренди таких номерів — від 250 гривень до 300 у. о.
Людям з особливо скромними фінансовими можливостями, наметами та «спальниками» перебування у горах Прикарпаття (окрім спеціальних природоохоронних зон) обійдеться безкоштовно. Однак про свій приїзд і маршрути руху треба обов'язково повідомити місцеві аварійно-рятувальні загони (телефони знайдете на станціях і вокзалах). Це допоможе благополучно вийти з будь-яких несподіваних ситуацій.