Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Спринтерський забіг. (Фото Володимира СТАДНИКА.)
За старою традицією, «соколята» вийшли з відпустки 1 липня. Хлопці почали з пробіжки біля Бабиного Яру, а потім «сіли» на збір у Пущі-Водиці. Команда, яка в дебютному чемпіонаті Білорусі посіла четверте місце, помітно змінилася кадрово. У міжсезоння перебралися до білоруських клубів Олег Благой та Роман Сальников, Костянтин Касянчук і Вадим Селиверстов поїхали шукати щастя до Росії, Сергій Харченко — до Німеччини. Натомість із російської вищої ліги до Києва повернулися форварди Олександр Бобкін і Олександр Яковенко, а з Білорусі — Юрій Лясковський і Олександр Панченко. До тренувань залучена велика група молоді — Войцеховський, Акімов, Росляков, Руденко, Катрич, Онищенко, Руфанов.
Під керівництвом визнаного метра воротарського «цеху» Юрія Шундрова працюють аж п’ятеро голкіперів — досвідчені Федоров і Карпенко, а також молоді Соколенко, Скрицький, Галюк (останній повернувся з Північної Америки). Ті, хто з часом не зуміє пробитися до основного складу лідера українського хокею, не грітиме лавку на відміну від попередніх років, а матиме практику у другій команді. ХК «Київ» заявлений у першу білоруську лігу, очолюватиме цей колектив Анатолій Степанищев.
Як можна було переконатися на «Крижинці», хлопці працюють охоче й на совість, як новобранці та «молоді», так і ветерани, зокрема, 35-річний Віталій Литвиненко. Після тренування кореспондент «УМ» поспілкувався з головним тренером «Сокола» та збірної України Олександром Сеукандом.
— Олександре Юрійовичу, новий сезон офіційно стартує на початку вересня. Як «Сокіл» готується до змагань?
— Зараз ми проводимо тренувальний збір, в основному працюємо «на землі». Мовою теорії це називається «відновлення рухових навичок». Заняття тривають по шість годин на день. На лід поки що виходимо не так часто, як хотілося б — чотири рази на тиждень, та ще й далеко не в найкращий час. Можна було б поскаржитися на якість льоду, тісні роздягальні, але ж диктувати умови на «Крижинці» ми не маємо права. Вже запланували провести два контрольних поєдинки у Білорусі: 30 липня з «Гомелем», 1 серпня у Мінську — з «Юністю».
— Хлопці не скаржаться на навантаження?
— Літній період, мабуть, найважчий для всіх команд. Але треба змушувати себе виконувати цю роботу, адже закладається фундамент на весь сезон. Ми серйозно «навантажуємо» гравців. Хоча з іншого боку — це відповідь на питання стосовно індивідуальної підготовки у міжсезоння.
— Як молоді хокеїсти реагують на такий режим?
— Молодь дає привід для позитивних емоцій: витримує всі навантаження, працює з бажанням. Побачимо, як буде надалі, але все залежатиме від самих гравців.
— У якому статусі перебуває на зборах воротар збірної України Ігор Карпенко? І чому ми не побачили на тренуванні досвідченого захисника Савицького?
— На сьогодні Карпенко такий собі «вільний художник». Він чекає на пропозиції з Росії, а поки що ми йому надали можливість тренуватися разом із «Соколом». Хоча, не виключаємо, що він почне сезон у нас. У Савицького є питання до президента «Сокола», хоча за минулий сезон із командою розрахувалися повністю. Зауважу, що липень Олександр традиційно недолюблює. Точно не можу сказати, чи гратиме він у нас у наступному сезоні, адже «передсезонку» треба проходити по повній програмі разом з усіма.
— Команду залишив один із її лідерів у минулому сезоні Роман Сальников. Не можна було утримати форварда у Києві?
— Мінський «Керамін» запропонував йому умови, які ми «потягнути» не могли, тому в нас не було морального права утримувати Романа в «Соколі». Навіть за тієї уваги, яку клубу приділяє президент Олександр Омельченко-молодший, за фінансовими показниками ми залишаємося однією з найскромніших команд чемпіонату Білорусі.
— Контракти з гравцями вже підписані?
— Так. Основний склад уже сформовано. Щоправда, декілька хокеїстів перебувають на двомісячних оглядинах — Дідковський, Панченко, Лясковський, Ємельяненко, Ніколаєв. Будемо дивитися на їхній стан, чи в змозі вони стати бойовою одиницею у нашому колективі. Звичайно, приймемо й наших українських зірок, якщо вони не знайдуть собі притулку десь у Росії.
— У третій декаді серпня збірна України виступатиме у Москві на Кубку «Спартака». Хто увійде до складу команди?
— Переважатимуть гравці «Сокола», хоча, можливо, приєднається до нас і дехто з легіонерів. У цей час ми не можемо запрошувати людей з російських клубів, бо в них триває така сама підготовка, як і в нас. Українці-легіонери хочуть показати себе з кращого боку, аби закріпитися в колективах. Перед від’їздом на турнір плануємо зіграти в Києві на ковзанці «Авангард» з командою російської вищої ліги з Бєлгорода, яку очолює наш земляк Едуард Цируль.
— Коли «Сокіл» уже перебереться з «Крижинки» на «Авангард»?
— Обіцяють, що в перших числах серпня на Мельникова, 46 уже буде лід, гроші за це клуб заплатив. 4 серпня почнемо там працювати вже з меншою кількістю людей над тактичними схемами.
— Є надія у наших вболівальників побачити хокей у Палаці спорту?
— Звичайно. Менеджер клубу Василь Фадєєв зустрічався з директором Палацу Ткаченком, котрий оголосив суму платні за оренду. Можливо, що вже у вересні перші матчі сезону «Сокіл» проведе у центрі міста.
— Після чемпіонату світу в Австрії збірна України зустрічалася з міністром у справах молоді, сім’ї і спорту Юрієм Павленком та віце-прем’єром Миколою Томенком. Урядовці обіцяли всіляко розвивати хокей у державі, адже наразі він перебуває у жалюгідному стані. Щось змінилося за два місяці?
— Принаймні мені нічого не відомо. Якщо «нагорі» вирішать будувати у столиці ковзанку, то, мабуть, контактуватимуть з Федерацією хокею України. Наразі гравці збірної серйозно налаштовані стосовно бойкоту наступної світової першості, якщо нічого в країні не зміниться. Хоча й кажуть, що на обіцяне чекають три роки, український хокей у режимі очікування перебуває значно довше. За цей час уже можна було побудувати хоча б кілька ковзанок.
— Хто має бути ініціатором змін у хокеї — федерація чи міністерство?
— На мою думку, обидві сторони мають проявляти зацікавленість. Федерація своїми діями не повинна давати забути про себе. Скажу лише, що у ФХУ вже давно існує готова програма розвитку хокею, її треба лише прийняти на державному рівні.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>