Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Здолавши в першому турi «Волинь», гiрники вiдiрвалися вiд «Динамо». (Фото ФК «Шахтар».)
У Луцьку «Шахтар» не бачили аж два роки, оскільки, нагадаємо, у 2004-му через побоювання донеччан перед Західною Україною часів помаранчевою революції «Волинь» змушена була «приймати» гірників в Одесі. Відповідно, 13 200 глядачів, які дивом розташувалися на 11 тисяч місць, чекали на «компенсацію» з боку команди свого земляка, нині — капітана «Шахтаря» Анатолія Тимощука. Гості, звісно, піддаватися й не думали, до того ж підопічні Віталія Кварцяного зробили майже все, щоб зіпсувати їм старт. Принаймні лучанам вдалося переважити «помаранчево-чорних» за кількістю ударів (17-11) та гольовими моментами (5-4). Утім саме «маленьке диво» — гол — глядачі побачили лише одного разу, та й то у воротах лучанина Постранського.
Казати, що команда Мірчі Луческу взяла своїх перших три очки на класі, було б перебільшенням. Вочевидь, оптимальні дії донеччан слід очікувати ближче до матчів третього кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів або ж із поверненням в основу Матузалема. Крім того, досі не зрозуміло, як «Шахтар» зможе дотримуватися обраної на гру тактики впродовж усієї гри, якщо вже вдруге поспіль, згідно з умовою про трьох українців, вимушено міняє одного з конструктивних бразильців (в Одесі — Елано, тепер — Жадсона) на Шевчука, щоб потім замінити Воробея на Маріку. Румунський форвард, до речі, явно не з «тієї ноги» увійшов у сезон. Звичайно, це плюс молодому бомбардиру, що він, на відміну від багатьох, атлетично бореться за кожен м'яч, але мінус —що не відчуває при цьому межі. Важка травма Федорова у грі за Суперкубок, а тепер — вилучення за дві жовті картки, отримані упродовж трьох хвилин!
Нападаючі збірної України — Белік і Воробей — своїм шансом, який їм дарує ліміт на легіонерів, користуються слабенько. Спочатку Олексій не зміг забити з лінії воротарського майданчика після пасу Воробея, а потім ці ж «голеадори» змарнували ще один момент, обмінявшись ролями. Більше у «Шахтаря» реальних нагод не було, якщо не вважати такими два удари зі штрафних Тимощука. Чеському ж голкіперу Лаштувці довелося попрацювати за повною програмою. Особливо небезпечними були удари Крунича, який давав прощальний «концерт» перед від'їздом у російську «Том» разом із Тришовичем (цей серб кар'єру в Луцьку завершив двома голами за дубль). Гол у ворота донеччан визрівав довго і міг таки відбутися, але після навісу зі штрафного новачка «Волині» Романа Максим'юка Корнел Бута головою направив м'яч у стійку воріт. А ось гірник Елано не втратив свого шансу, як і в Суперкубку. Цього разу бразилець забив вишукано — поставивши корпус Шарабі та обігравши голкіпера Постранського.
Очікуваного штурму воріт донеччан у другому таймі не відбулося, навіть при тому, що гості сім хвилин грали в більшості. Тренер «Волині» Віталій Кварцяний, який повернувся на керівну лавку після тривалої дискваліфікації, цього разу був обережним і не використовував притаманний йому «бульварний стиль». Поразку ж пояснив відсутністю в його команді стовідсоткової збалансованості та фундаментальної особистості.
Напередодні дебютного для себе матчу в чемпіонаті України на посаді головного тренера «Динамо» Леонід Буряк провів прес-конференцію. Колишній керманич збірної одразу показав свою принциповість, відрядивши бразильців Рінкона, Родріго й Клебера до другої команди через запізніле повернення з відпустки. Там же доводитимуть себе до необхідних кондицій і Гіоане з Верпаковскісом. Крім іншого, Буряк повідомив, що захисникові Федорову «поремонтують» плече й відновлення триватиме три місяці, а травма Реброва не така серйозна — на його повернення в стрій можна чекати вже в найближчих матчах.
Попри сподiвання прихильників «Динамо», 31-річний форвард позавчора не потрапив навіть до заявки на гру. До речі, глядачі у столиці, які явно встигли скучити за футболом, за даними ПФЛ, склали найбільшу аудиторію туру — аж 14 тисяч. Стадіон «Динамо», де в міжсезоння поміняли газон і дренажну систему, давно не бачив стільки вболівальників. Але футболісти їх не порадували. І виною в цьому — суперник, який, схоже, стає для 11-разових чемпіонів «незручним». Саме запорізький «Металург» був останнім колективом, який у столиці розпечатав ворота динамівців. Матч тримісячної давнини, виграний підопічними Валерія Яремченка з рахунком 2:1, поховав останні надії колективу Сабо на чемпіонство.
І позавчора гості своєї тактики не поміняли. Висунутий вперед технічний півзахисник молодіжної збірної Сергій Силюк намагався фактично самотужки «наводити шорох» на оборону господарів. Коли ж йому вдавалося «зачепитися» за м'яч, контратаку підтримували ще кілька гравців, серед яких нерідко опинявся й екс-захисник національної команди, колишній «шахтар» Сергій Попов. А першу загрозу воротам запоріжан створив... одеський арбітр Абросимов. Треба було дуже захотіти, щоб побачити фол у падінні Чеснаускіса в штрафному майданчику. До речі, саме цей рефері судив сумнозвісний матч між цими ж суперниками навесні 2001 року, коли зафіксував гол у ворота «Металурга», якого насправді не було й близько, чим допоміг здобути золоті медалі. Тим паче, як кажуть, справедливість у цьому епізоді торжествувала: злий геній киян Глущенко парирував і спробу Белькевича, й добивання дебютанта Ротаня. Але білорус незабаром виправився, спрямувавши м'яч зі штрафного (знову за фол на литовцевi) над стінкою точнісінько у «дев'ятку» — 1:0.
Декому здавалося, що гостям не уникнути розгрому, але Шацьких марнував момент за моментом, а запоріжці свої шанси використали на всі сто. 20-річний Силюк після «обрізки» Юссуфа пошив у дурні Саблича й видав пас на хід Бредуну. Той влучно пробив у ближній кут, який Шовковський мав би прикривати.
У першому таймі «Металург» продемонстрував, що при нагоді вміє організовано проводити швидкі атаки, але в другому сили вичерпалися, й футболісти у чорній формі відішли до власного штрафного майданчика. Заміна невдахи останніх матчів Саблича на Родольфо дозволила киянам не хвилюватися за свої ворота, однак величезна кількість гольових моментів поблизу володінь Глущенка так і не втілилася бодай в один гол. Як сказав після матчу Олег Гусєв, котрий міг принаймні тричі засмутити голкіпера запоріжців, Глущенко спіймав кураж. А в киян не вистачило гравця, який міг би вдало завдати завершального удару. Паси Ротаня часом були не-зрозумiлими, а сам він із семи метрів головою пробив повз штангу. Чеснаускіс утомився, Мілевський запам'ятався падінням і зайвим дріблінгом, до пострілів здалеку ніхто не вдавався, з навісами Белькевича й Черната гості впоралися. Ні вилучення Попова, ні п'ять з половиною доданих хвилин замість чотирьох господарям не допомогли. Підсумок — нічия. Якщо в липні минулого року очки в киян у першому турі відібрав просто «Шахтар» (гірники перемогли динамівців — 2:0), то цього разу настрій киянам зіпсували також донеччани, але «заслані» в «МЗ» (Яремченко, Попов, Бредун...).
На прес-конференції Валерій Яремченко сказав, що його підопічні непогано реалізували тактику на матч, хоча й зробили чимало помилок. Свою фразу про неможливість руху нагору наставник запоріжців пояснив тим, що немає кадрового підсилення, через це Силюк замість півзахисту діяв у нападі.
Сміх і гріх, але на проблему з форвардами скаржився і Буряк. Клебер — у дублі, Верпаковскіс і Ребров не готові діяти з повним навантаженням... Новий тренер віце-чемпіонів каже, що команда завжди важко входить у сезон, але він довіряє гравцям.
Чемпіонат України.
Вища ліга. 1-й тур.
Результати матчів середи:
«Волинь» — «Шахтар» — 0:1
13 250 глядачів
Гол: Елано, 40
Вилучення: Маріка, 87 («Ш», два попередження)
«Динамо» — «Металург» (З) — 1:1
14 000 глядачів
Голи: Белькевич, 14 — Бредун, 35
Вилучення: Попов, 78 («МЗ», два попередження)
Нереалізоване пенальті: Белькевич, 9 («Д»)
Турнірне становище команд:
I В Н П М О
1. «Металург» (Д) 1 1 0 0 5-0 3
2. «Таврія» 1 1 0 0 3-1 3
3. «Металіст» 1 1 0 0 2-0 3
4. «Шахтар» 1 1 0 0 1-0 3
5. «Динамо» 1 0 1 0 1-1 1
6. «Харків» 1 0 1 0 1-1 1
7. «Кривбас» 1 0 1 0 1-1 1
8. «Чорноморець» 1 0 1 0 1-1 1
9. «Арсенал» 1 0 1 0 1-1 1
10. «Металург» (З) 1 0 1 0 1-1 1
11. «Ворскла» 1 0 1 0 0-0 1
12. «Закарпаття» 1 0 1 0 0-0 1
13. «Волинь» 1 0 0 1 0-1 0
14. «Дніпро» 1 0 0 1 1-3 0
15. «Іллічівець» 1 0 0 1 0-2 0
16. «Сталь» 1 0 0 1 0-5 0
Бомбардири: Шищенко, Деметрадзе (обидва — «Металург» (Д)) — 2.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>