У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Каша Сальцова та її гурт.
— Сашо... Чи Кашо? Яке ім'я для тебе звичніше?
— Для мене це два абсолютно рівноправних імені. Друзі називають Сашею, дуже близькі — Кашею. Мама, звичайно, не переходить на Кашу. Хіба тільки коли дражнить.
— «Крихітка Цахес» існує близько п'яти років. Чому альбом («На першому місці») вийшов тільки зараз?
— Ми вважаємо, що лише зараз дозріла ситуація. Сьогодні наш матеріал достатньо готовий для того, щоб достатньо готові мас-медіа його взяли. Підготовлені й слухачі, які прихильніше ставляться до української музики після революції, після «Євробачення». Сьогодні стовідсотково відчувається потепління. Уряд впливає на мас-медіа, щоб звучало більше українського продукту. Ще півтора року тому і мови не могло бути про те, що нашу пісню візьмуть на радіо. Зараз же нас транслюють на 5-6 станціях.
— Тебе не ображає, коли «Крихітку Цахес» називають «українською Земфірою»?
— Ми приречені на те, що нас порівнюватимуть із Земфірою. Після нашої першої «Рок-екзистенції», скажімо, «Дзеркало тижня» написало, що якби я співала російською, була б один в один Земфіра. Так, нас об'єднує те, що ми обидві вміємо співати. В принципі, вона співає краще, я розумію, вона більш досвідчена. Але її матеріал на той час для Росії був унікальним, як і наш матеріал є сьогодні унікальним для України. Хоча, з іншого боку, мені лестить, коли нас порівнюють, тому що я розумію: Земфіра — це культурний прецедент. Для нас це достатньо висока планка.
— У тебе дуже інтимні пісні, альбом схожий на книгу про кохання сильної жінки...
— Чому сильної? Сильна, напевно, мовчала б. Це звучить як діагноз: сильна жінка. Значить, можеш винести все? Я себе не можу назвати сильною чи слабкою. Це, швидше, ознака фізична. Але пісні у мене справді достатньо відверті. І мені дивно чути, коли на концертах інші дівчата мені підспівують. Мої тексти настільки особисті, що я їх асоціюю лише iз собою.
— Як воно — бути настільки відвертою у віршах?
— Я беру на себе відповідальність. Так, я це написала, дійсно, були певні події або ідея, яка була втілена. Не треба боятися бути відвертою. Відвертість — це засіб вирішення багатьох проблем. Цього бракує людям. Краще бути відвертим, ніж прикриватись якимось псевдопрофесіоналізмом: «О, як я красиво плачу на сцені». Публіка розрізняє фальш і відвертість.
— Як пережити, коли знаєш, що «він мене не кохає»?
— Кохання не існує в іншій людині, воно в тобі. Помилково асоціювати своє кохання з кимсь. Сьогодні це — він, завтра може буде інший. Якщо тебе не кохають, це лише означає, що ти маєш щось зрозуміти. Це школа.
Насправді пісня «Він мене не кохає» достатньо стьобна. Там проблема гіперболізована — Боже, який жах, він мене не кохає, піду втоплюся... Але якщо хтось не кохає, це його право, його свобода. Не можна зазіхати на чужі почуття. Поміняй щось у собі — з'явиться інша людина. Це як частоти. А щасливою можна бути і без людини, до якої ти прив'язаний. Можна навіть не мати нічого і бути щасливим. Насправді все в голові.
— Що в тебе в голові на першому місці?
— Перш за все — любов. Не кохання, а саме любов. Кохання — це почуття між чоловіком і жінкою, обмежене пристрастями, власними комплексами, і від нього багато неприємних речей, які штовхають на якісь не найрозумніші вчинки. Якщо кохання — інструмент для самокопання, то любов — це інструмент для життя в принципі. Любов є настільки у великій концентрації всюди, вона настільки універсальна і настільки легкодоступна! Тобто треба примусити себе налаштуватися на позитив, знайти в собі сили, і тоді все буде виходити. Ця правильна налаштованість на світ — відкритість, готовність діяти з любов'ю, у тому числі любов до себе.
— Складається враження, що в альбомі немає в кінці крапки. Яке продовження історії?
— Була б крапка, якби я після виходу альбому, як Джим Моррісон, померла. А так — ще дуже багато є чим поділитися. Хоча все ж таки у цьому альбомі я багато виказала. Якщо жінка щось переживає, для неї важливо це проговорити. Мені пощастило: я висловилася аж так, що почув не тільки той, для кого була ця чи інша пісня, а ще й кілька тисяч людей, передусім дівчат. Нам насправді ось так буває боляче, ось так не зрозуміло, або ось так щось здається несправедливим. І цей резонанс iз публікою, це взаємопорозуміння дуже багато вартує... Мені приємно бути голосом стількох людей.
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>