У Сполучених Штатах розпочалась істерія з приводу відкриття християнських російськомовних телеканалів. Росії явно «нє ймьотся» без братніх совєтських республік, тож вона вирішила поширити свій ідеологічний вплив по той бік океану.
Ще буквально півроку тому в Америці не було жодного цілодобового каналу. Нині їх уже аж три. Спершу про початок мовлення оголосив телеканал «Родной». Відразу потому створився канал ITN (Impact Television Network), а за два тижні в американський ефір увірвався CNL (Channel New Life).
У російськомовних американців тепер дилема: який канал обрати для родинного перегляду.
Президент і засновник New Life Channel Максим Максимов поділився планами з каліфорнійською газетою «Другое время». Пан Максимов розповідає, що від самого початку заснування каналу (кінець 2000 року в Алма-Аті) він розраховував (і не помилився), що «в посткомуністичній країні» таки існує спрага на Слово Боже. «Я довго вивчав це питання, — ділиться Максим Максимов. — Радився, молився. Ідея створення телебачення прийшла несподівано і підтвердилася в одкровенні через молитву».
Поширилося мовлення на 74 країни Європи, Близького Сходу, Північної Африки, а також на всі країни колишнього СРСР. Менше ніж за три роки супутникового мовлення CNL став доступним християнським російськомовним телеканалом на території від Ісландії до Західного Сибіру і від Гренландії до Північної Африки. Аудиторія каналу — майже 5 мільйонів глядачів. Але таких показників місіонерам було замало, тож нині вони просвіщатимуть американців.
Цікаво, як самі американці сприйматимуть таке просвітництво? Адже у них не бракує проповідників власного «розливу». Як стверджує пан Максимов, поширити мовлення на США було справою техніки: «Вивчення ситуації, перемовини, дружній зондаж, і ось — ми вже в Америці!»
Для російськомовних американців творці каналу обіцяють вибирати найкраще з попередніх своїх набутків. Між рядками оптимістичного спітчу засновника New Life Channel випрозорюється теза — час прибрати до рук самовдоволених «америкосів».