Страйк у «ясельній групі» запорізького «Металурга»

25.10.2003
Страйк у «ясельній групі» запорізького «Металурга»

Непросто грати в запорізькому «Металурзі» — як не з «вишки» вилітаєш, то колеги страйкують... (з архiву «УМ».)

      У таборі одного з невдах української вищої ліги черговий скандал: частина команди запорізького «Металурга» начебто відмовилася від ігор, доки керівництво не виконає свої фінансові зобов'язання. Офіційно кількість страйкарів встановити не вдалося, але були підстави стверджувати, що принаймні молдавське тріо — 24-річні Олексій Савінов та Едуард Валуца і 28-річний Марчел Решітка — таки не виходять на футбольний газон. Усі вони, до речі, грали за команду 27 вересня, коли «Металург» здолав сімферопольську «Таврію», і дистанціювалися від перебігу подій у матчі запоріжан у наступному турі — проти «Чорноморця» (2:2). Вірогідно, що і 25 жовтня норовливі легіонери не допоможуть команді у виїзному поєдинку проти київського «Арсеналу». Крім того, подейкують про крайнє невдоволення і двох українських виконавців «МЗ», Іващенка та Мельника.

      Президент ФК «Металург» Віктор Межейко стверджує, що у футболістів «незрозумілі претензії». Декого не влаштовує контракт? Так вони ж читали його умови, перш ніж підписувати! «Молдовани» ж (неофіційно — не тільки вони) вважають, що «нас обманули», домовленості, мовляв, були іншими.

      Логічно припустити, що колізія проста: в клубі, ймовірно, як і майже скрізь у нашому футболі, практикували вручення «конвертованої» валюти — аби не переобтяжувати себе зайвими податками. Позаяк гра команди «не вражає» (за останніх півтора року «Металург» на полях суперників лише одного разу здобув три очки — у Луцьку, а цьогоріч програв навіть аутсайдерам із «Волині»). Після кожної невдачі своєї команди головний тренер Михайло Фоменко на прес-конференціях не скупиться на епітети: 27 вересня (навіть після перемоги) він назвав «Металург» інфарктною командою, 4 жовтня визнав, що гравці «не володіють елементарною виконавчою майстерністю», а після нічиєї з «Чорноморцем» спересердя сказав, що йому «набридло коментувати помилки ясельної групи». До речі, тоді Фоменко визнав: трьох молдовських легіонерів немає навіть у запасі, позаяк «вони з'ясовують стосунки з клубом».

      Керівництво ФК не зараховує молдован до лідерів команди, тим самим підштовхуючи до висновку, що перегляд матеріальних стимулів гравців не є скандалом. Ніякого страйку, за словами президента Межейка, не видно взагалі, і старожили команди — Армен Акопян, Андрій Демченко та Андрій Глущенко — також підтверджують, що атмосфера в колективі робоча.

      Але немає диму без вогню. І не лише в питанні гравців. За неофіційною інформацією, не поставлено юридичної крапки і в конфлікті ФК «Металург» з колишнім головним тренером Іваном Каталіничем. 52-річний хорват вважає, що контракт клубу з ним розірвано безпідставно. Тренована ним команда дійсно посіла в чемпіонаті України передостаннє місце і мала вилетiти з «вишки», тож, згідно з контрактом, керівництво ФК «Металург» одержало юридичні підстави для перегляду умов співпраці, але всі карти сплутала «Олександрія», поступившись своїм місцем у вищій лізі запорізькому клубу. Тепер Каталінич вважає, що укладена з ним на два роки угода має бути дійсна і за її дострокове анулювання в односторонньому порядку ФК повинен виплатити неустойку.

      У адміністрації клубу свої аргументи. Лише натякнувши, що подовження приписки «Металурга» у «вишці» — збіг обставин, а не заслуга головного тренера, керівники команди стверджують, ніби Іван Каталінич сам не мав наміру повертатися до Запоріжжя й очолив команду «Рієка». «Металург» начебто надіслав до Хорватії листа з пропозицією визначитися, чи продовжуватиме Каталінич роботу з «реабілітованим» запорізьким клубом, а пан Іван нібито не відповів і, за чинним законодавством України («прогули»), «сам себе звільнив з роботи».

      Поінформоване ж джерело стверджує, що у керівництва ФК немає підтвердження відправки листа до Хорватії, а звідти надійшло факс-повідомлення адвокатів, котрі готували претензію Івана Каталінича до ФК «Металург».