Особисто я чекаю - не дочекаюся сьогоднішньої ночі. Оскільки в ніч із 25 на 26 жовтня стрілки годинників маємо перевести на годину назад.
Жити влітку на годину вперед нас примушують з метою економії електроенергії. Вперше літній час було запроваджено у 1916 році у Великобританії, а потім її прикладу послідували майже всі країни Європи. У Радянському Союзі жити по-літньому почали в 1917 році. Ця практика повернулася лише у 1981 році. Сьогодні до пертурбацій з годинниковими стрілками вдаються 110 країн світу. Правда, Китай, Індія, екваторіальні країни, держави африканського континенту, деякі країни Південної Америки, де майже миттєво темніє і розвидняється, не вводять сезонний час.
До речі, для нашого організму начебто не відчутні «година туди, година сюди» таки даються взнаки. Медики вважають, що перехід на літній час ми сприймаємо як стрес. Адже нормальний сон може бути лише за умови, що він збігається з місцевим поясним часом. В Україні ці біоритми фактично збігаються. Так що, сови і жайворонки, вище носа, адже із зимовим часом природа «працює» на нас.