Як повернути Україні престижне звання космічної держави, наприкінці травня обговорювали фахівці на нараді за участю Президента України. Тоді Віктор Ющенко зазначив, що «ми не маємо права втратити галузь», хоча останніми роками вона й не мала належної підтримки з боку держави. Окремо йшлося про міжнародне співробітництво у цій сфері. Президент наголошував, що Україна повинна боротися за свою присутність у космічних міжнародних проектах і не шкодувати сил для рекламування наших можливостей.
І, напевно, першим українським партнером у даній галузі стане Індія. Сьогодні завершується офіційний візит в Україну Президента Індії Абдула Калама, який перебуває в нашій країні з 1 червня, і під час його переговорів з українськими лідерами насамперед ішлося про посилення економічного співробітництва у високотехнологічних галузях, зокрема в ракетно-космічному комплексі. Перший віце-прем'єр України Анатолій Кінах під час зустрічі з індійським президентом зазначив, що «Україна може запропонувати потужні можливості в космічній галузі, зокрема в освоєнні космосу з мирною метою, будівництві ракетоносіїв тощо», повідомляє УНІАН. У свою чергу індійська сторона відзначила свою зацікавленість у співпраці щодо розробки ракетоносіїв. Для більш предметної розмови про «космічну» співпрацю 73-річний президент Індії виїжджав учора до Дніпропетровська. Тут Абдул Калам зустрівся з керівниками та науковцями ДКБ «Південне», побував на ВО «Південний машинобудівний завод ім. О.Макарова».
Напередодні Абдул Калам мав зустріч з українським колегою Віктором Ющенком. І відразу ж наговорив Києву компліментів, зазначивши, що прогулювався вранці Маріїнським парком і «був надзвичайно приємно вражений місцевими краєвидами». Зрештою, від земних справ президенти переключилися на космічні. Як повідомив Віктор Ющенко, два космічні агентства до жовтня цього року розроблять спільний План дій. «Ми також розпочнемо співпрацю з розробки нового літака на 150—200 посадочних місць», — додав глава нашої держави.
Також Президент України зазначив, що за останній рік українсько-індійський товарообіг майже подвоївся (до 700 млн. доларів), і висловив сподівання, що найближчим часом він збільшиться знову. «Ми визначили, що це не вичерпує наші можливості, тому було запропоновано підняти товарообіг до 5 мільярдів доларів», — зазначив Ющенко. Для цього буде створено спеціальну групу, яка протягом місяця розробить План співробітництва на найближчі два роки. За результатами переговорів сторони підписали Угоду між урядами України та Індії про співробітництво у використанні космічного простору в мирних цілях та Меморандум про взаєморозуміння у сфері стандартизації та метрології. Окрім того, підсумком візиту стане і домовленість про проведення у 2006-му в Україні Року індійської культури, а в Індії — української.
Можливо, згодом В. Ю. зробить візит у відповідь — пан Калам запросив українського колегу відвідати Індію.