13 липня 1985 року ірландський рок-виконавець Боб Гелдоф організував у Лондоні та Філадельфії великий благодійний концерт на користь голодуючих Африки під назвою Live Aid, що можна перекласти і як «Жива допомога, і як «Концертна допомога». Акція була настільки вдалою (було зібрано 40 млн. доларів) і набула такого розголосу у світі, що британська королева Єлизавета ІІ відзначила Гелдофа лицарським титулом. Тепер, у 20-ту річницю першого концерту, сер Боб вирішив вдруге провести подібну акцію, але зробити її ще масштабнішою. 2 липня концертна акція під назвою Live 8 (за звучанням нагадує першу акцію під назвою Live Aid) пройде в Лондоні в Гайд-парку, Філадельфії в парку ім. Бенджаміна Франкліна, Парижі, Берліні біля Бранденбурзьких воріт та Римі в цирку «Максімус». Вхід на всі концерти буде безкоштовним. Боб Гелдоф пояснив: «Ми не хочемо грошей від людей, ми хочемо залучити їх допомогу Африці». Він мав на увазі не лише звичайних людей, але й лідерів світу, які в ці дні почнуть прибувати до Великої Британії на заплановане на 6—8 липня засідання «великої вісімки». Варто зазначити, що акція 1985 року транслювалася телеканалами більшості країн світу, але не СРСР, де на той час рок-музику все ще вважали «потворним породженням загниваючого капіталізму». Цього разу телетрансляції з п'яти міст також матимуть нагоду дивитися мешканці більшості країн світу, вже включно з Україною. І саме зібрані від продажу телеліцензій та компакт-дисків із записами концертів гроші підуть на допомогу Африці. Лідер ірландської рок-групи U2 Боно, який останні роки займається африканськими проблемами, заявив, що ця акція «повинна стати визначальним моментом для нашого покоління».
Упродовж цього тижня тема концертної акції Live 8 (поруч з Євроконституцією) домінувала в усій британській пресі, яка вже встигла охрестити її «найбільшим шоу на землі». Концертний марафон у Лондоні та Філадельфії тривав 1985 року приблизно десять годин, а цьогорічний обіцяє бути ще довшим. Подаємо список усіх виконавців, яких ми зможемо побачити та почути на сценах п'яти міст.
Лондон: Мерая Керрі, Coldplay, The Cure, Дайдо, Keane, The Killers, Елтон Джон, Боб Гелдоф, Енні Ленокс, Пол Маккартні, Мадонна, Muse, Razorlight, R.E.M., Scissor Sisters, Snow Patrol, Stereophonics, Стінг, Снуп Догг, Джош Стоун, Роббі Вільямс, U2 та Velvet Revolver.
Філадельфія: Вілл Сміт (ведучий), Bon Jovi, Maroon 5, Dave Matthews Band, Сара Маклаклан, Роб Томас, Кіт Уран, Джей-Зі, Стіві Вандер, 50 Cent, Kaiser Chiefs, Пі Дідді.
Берлін: A-Ha, Bap, Crosby Stills and Nash, Лорін Хілл, Die Toten Hosen, Петер Маффай, Браян Вільсон.
Париж: Андреа Бочеллі, Крейд Девід, Calogero, Jamiroquai, Kyo, Яннік Ноа, Яссу Н'Дур, Placebo, Аксель Ред, Джонні Холлідей, Ману Чао, Renaud.
Рим: Ірене Гранді, Фейт Хілл, Jovanotti, Тім Маккроу, Nek, Лаура Паузіні, Duran Duran, Васко Россі, Дзуккеро.
Як бачимо, найкращий склад виконавців презентує Лондон. Організатори оцінюють, що лондонський концерт привабить приблизно 250 тис. глядачів, з яких приблизно половина буде стежити за подіями на сцені безпосередньо, а решта — на великих телеекранах, які встановлять у