Смілянину Олександру Прилуцькому пересадили серце від донора з Умані
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
Астма — це хронічна хвороба, з якою людина змушена жити протягом довгих років. Саме тому дуже важливо знати, наскільки ефективно хворий контролює це захворювання.
За допомогою наведеного нижче «Тесту контролю над астмою», як стверджують організатори проекту «Життя без астми», ви зможете з’ясувати, чи справді контролюєте хворобу.
Тест має всього п’ять запитань (у дужках вказана кількість балів за кожен варіант відповіді):
1. Як часто за останні чотири тижні астма заважала вам виконувати звичайний обсяг роботи в навчальному закладі, на роботі, чи вдома?
Варіанти відповідей:
Увесь час (1). Дуже часто (2). Іноді (3). Рідко (4). Ніколи (5)
2. Як часто за останні чотири тижні ви помічали в себе такий симптом, як утруднене дихання?
Варіанти відповідей:
Частіше, ніж раз на день (1). Раз на день (2). Від 3 до 6 разів на тиждень (3). Один чи два рази на тиждень (4). Жодного разу (5).
3. Як часто за останні чотири тижні ви прокидались вночі або вранці, раніше, ніж завжди через симптоми астми (свистячого дихання, кашлю, утрудненого дихання, почуття стиснення чи болю в грудях)?
Варіанти відповідей:
Чотири ночі на тиждень (1). Дві-три ночі на тиждень (2). Раз на тиждень (3). Один чи два рази (4). Жодного разу (5).
4. Як часто за останні чотири тижні ви використовували швидкодіючий інгалятор з ліками?
Варіанти відповідей:
Тричі на день чи частіше (1). Раз чи двічі на день (2). Двічі-тричі на тиждень (3). Один раз на тиждень чи рідше (4). Жодного разу (5).
5. Як ви б оцінили, наскільки вам вдавалося контролювати астму за останні чотири тижні?
Варіанти відповідей:
Зовсім не вдавалось (1). Погано вдавалось (2). До певної міри вдавалось (3). Добре вдавалось (4). Повністю вдавалось (5).
Якщо сума отриманих балів становить від 20 до 25, це означає, що ви контролюєте свою хворобу. Менше 20 вам — краще порадитись зi своїм лікарем.
На Черкащині житель міста Сміла Олександр Прилуцький 14 років поспіль боровся за своє здоров’я та життя. >>
У ранньому середньому віці (30-40 років) проблеми з якістю сну, як-от труднощі із засинанням або часті пробудження, можуть прискорити процес старіння мозку. >>
Дослідження дає підказки, коли і чому вони кусаються. Імовірно, вони можуть розрізняти смаки — деякі з них впливають на апетит і біологічні процеси комах. Кусати людей комарів змушує поєднання солей з людського поту та амінокислот на шкірі. >>
В Україні все ще триває важка кровопролитна війна, й уже достатньо довгий час для того, щоб можна було однозначно сказати, що це боротьба з ворогом українського народу за власне виживання й існування як нації. >>
Технологію, за допомогою якої можна оперативно створити зовнішні фіксатори кінцівок навіть із обмеженими ресурсами та навичками, розробили британські дослідники в Лондонському коледжі >>
У навколишньому середовищі за допомогою штучного інтелекту вчені знайшли 70 тисяч невідомих вірусів. >>