В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Астма — це хронічна хвороба, з якою людина змушена жити протягом довгих років. Саме тому дуже важливо знати, наскільки ефективно хворий контролює це захворювання.
За допомогою наведеного нижче «Тесту контролю над астмою», як стверджують організатори проекту «Життя без астми», ви зможете з’ясувати, чи справді контролюєте хворобу.
Тест має всього п’ять запитань (у дужках вказана кількість балів за кожен варіант відповіді):
1. Як часто за останні чотири тижні астма заважала вам виконувати звичайний обсяг роботи в навчальному закладі, на роботі, чи вдома?
Варіанти відповідей:
Увесь час (1). Дуже часто (2). Іноді (3). Рідко (4). Ніколи (5)
2. Як часто за останні чотири тижні ви помічали в себе такий симптом, як утруднене дихання?
Варіанти відповідей:
Частіше, ніж раз на день (1). Раз на день (2). Від 3 до 6 разів на тиждень (3). Один чи два рази на тиждень (4). Жодного разу (5).
3. Як часто за останні чотири тижні ви прокидались вночі або вранці, раніше, ніж завжди через симптоми астми (свистячого дихання, кашлю, утрудненого дихання, почуття стиснення чи болю в грудях)?
Варіанти відповідей:
Чотири ночі на тиждень (1). Дві-три ночі на тиждень (2). Раз на тиждень (3). Один чи два рази (4). Жодного разу (5).
4. Як часто за останні чотири тижні ви використовували швидкодіючий інгалятор з ліками?
Варіанти відповідей:
Тричі на день чи частіше (1). Раз чи двічі на день (2). Двічі-тричі на тиждень (3). Один раз на тиждень чи рідше (4). Жодного разу (5).
5. Як ви б оцінили, наскільки вам вдавалося контролювати астму за останні чотири тижні?
Варіанти відповідей:
Зовсім не вдавалось (1). Погано вдавалось (2). До певної міри вдавалось (3). Добре вдавалось (4). Повністю вдавалось (5).
Якщо сума отриманих балів становить від 20 до 25, це означає, що ви контролюєте свою хворобу. Менше 20 вам — краще порадитись зi своїм лікарем.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>