Усе більше підприємців при виборі офісної АТС віддають перевагу цифровим станціям, які за своїми можливостями значно переважають аналогові. Фахівці зазначають, що цифрова станція дозволяє через інтегрований шлюз побудувати мікростільникову мережу на базі стандарту DECT. Також використання інтегрованої системи голосової пошти дозволяє реалізувати функцію автовідповідача, голосових меню. Більшість цифрових АТС надають послуги створення груп абонентів, організації конференцій з внутрішніми та зовнішніми абонентами тощо. Дехто з фахівців навіть вважає, що продавати аналогові станції вже недоцільно. Утім навряд чи це відповідає дійсності. Поки що є потреба й у тих, і в інших.
При купівлі АТС для офісу в першу чергу необхідно визначитися з кількістю цифрових і аналогових абонентів, з типом і кількістю абонентських ліній, за якими станцію підключать до мережі загального користування. Причому зазвичай варто купувати станцію з певним запасом внутрішніх абонентських ліній, щоб і через кілька років потужність АТС дозволяла під’єднувати нових співробітників. Зрозуміло, для недостатньо знайомого з галуззю зв’язку покупця питання вибору обладнання є досить складним, тому фахівці радять проконсультуватися з менеджерами компанії-продавця.
Останнім часом клієнти приділяють дуже пильну увагу наявності сервісних або авторизованих технічних центрів з обслуговування придбаного обладнання. При цьому варто пам'ятати, що вища ліга виробників АТС, вважаючи себе лідерами на ринку, пропонує дорогі та не завжди потрібні клієнтам рішення. Ще рік тому найпоширенішими офісними АТС були станції виробництва Panasonic. Вони знані як дешеві та якісні пристрої невеликої ємності. Проте останнім часом на вітчизняний ринок стрімко увірвалися станції виробництва Samsung. На думку спеціаліста дистрибуції компанії Megacom Сергія Вакуленка, останнім часом Samsung витісняє Panasonic, бо його ціна та надійність більш виграшні. Якщо брати маленькі АТС, то в обсягах реалізації компанії Samsung вони займають майже третину обсягів, що вдвічі більше, ніж рік тому. Причому в Україні — втричі. Справжнім хітом продажу стала цифрова телефонна система iDCS 500. На станції використані останні технології цифрових систем включно з цифровою обробкою сигналу, ISDN інтерфейсом, мобільним DECT-зв'язком. Також система підтримує інтегровані плати голосової пошти. При цьому АТС збереже та дозволить абоненту отримати інформацію у будь-який час та з будь-якого зручного місця.
Утім у регіонах переважають аналогові системи. Наразі попит на цифрові станції переважає здебільшого у Києві. У регіонах експлуатують в основному аналогові варіанти АТС. Як повідомив директор харківської компанії Recom Євген Ільяшенко, в цьому місті є приблизно 80 відсотків аналогових офісних станцій, і перехід на «цифру» відбувається доволі поступово. Ситуація в Одесі досить схожа. Проте, як вважають у Samsung, можне продавати й більше цифрових телефонних систем. Особливо, якщо за роботу береться молода команда, що динамічно розвивається, використовуючи свій дистриб'юторський досвід.