Тверезі крила
Оприлюднення сенсаційних висновків розслідування катастрофи українського літака Як-42 з іспанськими миротворцями «розворушило» вже припалу пилом історію. Ще два дні тому іспанці вустами газети «Еральдо де Арагон» стверджували, що ця версія є провідною: мовляв, і свідки знайшлися того, як український екіпаж пиячив у Киргизії, і комісія підтвердила наявність алкоголю в крові одного з пілотів та стюардеси. А вже вчора міністерство оборони Іспанії повідомило, що не має офіційного пiдтвердження щодо спиртових «знахідок» комісії у тілах загиблих. Про це заявив міністр оборони Іспанії Федеріко Трильо.
Шлунок замість кишені
«Трійка» спрацювала на «п'ятірку»
Міністри закордонних справ Франції, Німеччини та Великої Британії — Домінік де Вільпен, Йошка Фішер та Джек Стро — здійснили у вівторок безпрецедентний візит до Тегерана та провели переговори з іранським керівництвом. Їхньою темою були іранські ядерні програми. Річ у тім, що деякі західні країни висловлюють підозри, ніби Іран хоче використати збагачений уран для виробництва атомних бомб, тому МАГАТЕ надало Ірану час до 31 жовтня для з'ясування всіх спірних питань стосовно своїх ядерних програм. МАГАТЕ кілька разів попереджала Тегеран, що цей термін не буде продовжено, а якщо Іран не виконає висунутих умов, то агенція звернеться до Ради Безпеки ООН з вимогою накласти на цю країну санкції за порушення договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
Дайте гроші, а ми їх витратимо
Сьогодні і завтра в Мадриді пройде міжнародна конференція донорів відбудови Іраку. Іспанія запросила на неї представників 68 країн, 19 міжнародних та 11 позаурядових організацій. За підрахунками Світового банку, відбудова Іраку від воєнних руйнувань буде загалом коштувати 56 млрд. доларів, у тому числі до 2007 року — 35,6 млрд. доларів.
Конгресмени підтвердили: голод був
Нарешті американці більше не говорять про голодомор 1932—33 років в Україні як про те, чого не було і про що вони не знали. Палата представників американського конгресу одноголосно ухвалила резолюцію щодо голодомору в Україні 1932—1933 років, яка закликає вшанувати пам'ять мільйонів жертв трагедії з нагоди її 70-ї річниці.
Еквілібристика для «священної корови»
Сьогодні парламент має намір розглянути проект бюджету на наступний рік. За традицією це дійство належить до найбільш видовищних та емоційно насичених засідань Верховної Ради. Нерідко у залі під трибуну спікеру складають стоси підписних листів і звернень громадян, тут-таки розгортають гострі плакати, озвучують прохання про виділення коштів при підтримці натовпу перед парламентом. Це час ультиматумів, демаршів, погроз та обіцянок. При цьому парламентський Комітет з питань бюджету виступає в ролі «доброго дядька», який намагається всім сестрам роздати по сережці, а уряд зі своїми пропозиціями виглядає, як скупий лицар, який нізащо не виділить зайвої копійки, як би хто не волав. Словом, бюджетні торги розпочинаються.