25.05.2005

Баскетбол

Чемпіонат України. Чоловіки. Суперліга. 1/4 фіналу. МБК «Одеса» — «Сумихімпром» — 83:82 (рахунок серії до двох перемог — 1:1), «Азовмаш» — «Будівельник» — 86:64 (Мізрахі (17) — Брянцев (14); серія — 2:0), «Кривбасбаскет» — БК «Київ» — 84:104 (Матюкевич (25) — Лончар, Яннуліс (по 18); серія — 0:2).

* * *

У першому матчі фіналу Східної конференції НБА «Детройт пістонз» обіграв на виїзді «Маямі хіт» — 90:81 (Р.Уоллес (20), Біллапс (18) — Е. Джонс (22), Ш.О’Ніл (20)).

Дзюдо

Українська збірна на чемпіонаті Європи в голландському Роттердамі. Команда виборола лише дві бронзові медалі, які записали до свого активу Анастасія Матросова (вагова категорія до 78 кг) й Марина Прокоф’єва (більше 78 кг). Наші чоловіки вище сьомого місця (Геннадій Білодід і Віталій Бубон) не піднялися, внаслідок чого Україна посіла на Євро—2005 аж 18-те командне місце. Трійку кращих збірних склали Франція, Росія, Голландія.

Велоспорт

15-й етап 88-ї багатоденної велогонки «Джиро д’Італія» виграв господар траси Алессандро Петаккі. Ця перемога стала для нього третьою на нинішній «Джиро». На п’єдестал також піднялися уславлений німець Ерік Цабель та ще один представник Італії — Паоло Беттіні. Українці Володимир Білека, Сергій Гончар і Володимир Густов фінішували в загальній групі. Трійка кращих, за підсумками всіх етапів, не змінилася: Саволделлі, Ді Лука, Сімоні. Гончар їде сьомим. Учора гонщики, яким залишилося проїхати дорогами Італії ще п’ять відрізків, відпочивали.

Гандбол

Завершився чемпіонат України серед чоловіків (вісім колективів грали в чотири кола). Підсумкове становище має такий вигляд: ЗТР (Запоріжжя) — 56 очок, «Портовик» (Південне) — 44, «Шахтар—Академія» (Донецьк) — 39, «Світотехнік—Колос» (Бровари) — 34, «Буревісник» (Луганськ) — 22, «Динамо» (Полтава) — 17, «Політехнік» (Донецьк) — 12, ЦСКА (Київ) — 0.

Бокс

У карпатському містечку Моршин відбувся представницький міжнародний турнір серед юніорів. Українські боксери змогли посісти 6 із 11 перших місць у різних вагових категоріях. Окрім них, по два «золота» здобули спортсмени Туреччини й Казахстану, одного разу у фіналі переміг представник Румунії. Цікаво, що вихід боксерів у ринг на фінальний поєдинок супроводжувався музикою, вимикалося світло — усе нагадувало справжні професійні бої. Кращим боксером турніру був названий Роман Дримайло (вагова категорія до 64 кг).

Важка атлетика

На чемпіонаті світу серед юніорів у Кореї першу медаль українській команді — бронзову — принесла Наталка Давидова. У категорії до 69 кг у сумі ривка й поштовху вона підняла 233 кг, поступившись росіянкам Тетяні Матвєєвій (249 кг) і Надії Євтушкіній (240 кг).

Спортивна гімнастика

На черговому етапі Кубка світу у Франції українці завоювали дві бронзові нагороди. У вправах на поперечині третьою стала Дарія Згоба, а на колоді — Ольга Щербатих. Серед наших чоловіків кращим виявився четвертий результат у вільних вправах Євгена Боносюка.