У болгарському місті Пловдив фінішував командний чемпіонат Європи, який залишив чоловічу і жіночу збірні України за межею призерів. Враховуючи успішні виступи в попередні роки на шахових олімпіадах та чемпіонатах світу, хтось, імовірно, зробить висновок про провал. Цифри, звичайно, річ уперта, але заради об'єктивної оцінки такого результату слід зважити на деякі суттєві обставини.
По-перше, Василь Іванчук відмовився виступати за збірну на континентальній першості. Враховуючи те, що рівень команд неухильно вирівнюється, втрата гросмейстера такого рівня не могла не стати відчутною. Чи варто нагадувати, що такий перебіг подій прогнозувався, оскільки львів'янин неодноразово висловлював негативне ставлення до того, як національна федерація ставиться до збірних. Утім різке омолодження чоловічої команди теж має плюси з огляду на перспективу. Позитивним слід вважати результат українців за набраними у партіях очками — 23, це найкращий показник чемпіонату. Та й лідер команди Руслан Пономарьов підтвердив свій клас, набравши на першій дошці п'ять з половиною очок у 8 партіях, як і ще п'ятеро гросмейстерів з інших команд, а кращим тут став хорват Зденко Козул — 6 очок (9 партій). За «кращим перфоменсом» у топ-30 увійшли також наші Володимир Баклан (5 із 7) та Олександр Моїсеєнко. Можливо, нашій команді не вистачило стабільності дебютантів Павла Ельянова та Захара Єфименка, які втім в останньому матчі внесли рівно половину очок у перемогу над голландцями (3:1). Та в понеділок від нас уже нічого не залежало після прикрої поразки попереднього дня від ізраїльтян. Залишалося сподіватися, що відчутно програють грузини і словенці, за яких, до речі, виступають двоє екс-львів'ян — Олександр Білявський та Адріан Михальчишин. Але балканці зіграли з ізраїльтянами внічию, а кавказці перемогли чорними фігурами поляків — 2,5:1,5. У підсумку в змаганнях чоловіків перемогли росіяни — 17 очок, за ними розташувалися команди: Ізраїлю — 15, Грузії — 13, Словенії — 13, України — 12, Чехії — 12, Іспанії — 12.
У наших жінок «лава запасних» не була довгою, і велике навантаження для Наталі Жукової та Інни Гапоненко виявилося не під силу. Згадаємо, що за два тури до завершення чемпіонату наша чарівна команда не програла жодної зустрічі й ділила місця з 2-го по 6-те. Жукова провела всі сім поєдинків, у яких здобула 5 перемог! Тож не дивно, що її помилка у матчі з полькою Іветтою Радзієвич виявилася фатальною, і в неділю ми програли західним сусідкам — 0,5:1,5. Останній матч із румунками мав лише визначити, наскільки далеко наші дівчата зупиняться від трійки призерів. Тетяна Василевич та Інна Гапоненко зіграли внічию, що дозволило українкам посісти загальнокомандне 6-те місце — 11 очок. Чемпіонками Європи стали вірменки — 14 очок, які набрали однакову кількість балів з угорками, але випередили їх за додатковим показником. «Бронза» — у збірної Росії (13 очок), за яку виступає екс-дружина Василя Іванчука Аліса Галямова. Відзначимо, що Наталя Жукова, набравши 6 очок у 8 партіях, показала третій індивідуальний результат на чемпіонаті.