Шквал дзвінків з усіх куточків України викликала публікація «України молодої» від 17 березня поточного року «До Апеннін киянка не доїхала. Унікальну для України операцію жінці зробили у Запоріжжі». Що й підтвердило актуальність освоєного запорізькими медиками способу лікування онкохворих.
Йдеться про радіочастотну термоабляцію — метод, котрий упродовж кількох років успішно практикують фахівці клінік Італії, Німеччини та інших країн Європи. Ноу-хау полягає в тому, що вражені пухлинами життєво важливі органи людського організму оздоровлюють без традиційної досі резекції — замість скальпеля задіяно електроди, котрі викликають процес нагрівання пухлини й уможливлюють її руйнацію. Задля освоєння унікальної методики до Німеччини було відряджено групу фахівців Запорізького обласного клінічного онкологічного диспансеру. Із-за кордону завезли також унікальне обладнання. Відтак німецький «Цейлон» почав рятувати життя українців. Першою пацієнткою була киянка Людмила Г. Після видалення метастаз печінки жінка за кілька діб по операції спокійно повернулася додому.
Відтоді бригада онкохірургів успішно виконала вже десять операцій. Днями професор Олексій Ковальов із колегами врятував життя чоловікові з однією ниркою. Пухлина на ній уже не підлягала медикаментозному лікуванню й видаленню традиційним методом — резекцією. «Ми ж ввели спеціальні електроди, якими ніби «підігріли» тканину й «вбили» ракові клітини, — повідомив головний лікар Запорізького обласного онкодиспансера Анатолій Горбенко. — Вже наступного дня пацієнт у супроводі щасливих (і не менш здивованих! — Авт.) родичів відбув додому». Можна прогнозувати, що йому десятки разів перевірятимуть артеріальний тиск, аби упевнитися, що у виписному епікризі — не байки медиків. Справді, важко повірити, що гіпертонік із десяток років страждав від «звичних» 250 на 140», а тепер тонометр видає, причому постійно, фантастичні для літнього чоловіка 120 на 80!
«Ми також потерпаємо від маси дзвінків від потенційних пацієнтів», — повідомили автора цих рядків колеги професора Олексія Ковальова. Були дзвінки з аналогічним проханням і з апарату Верховної Ради, з Мінохорони здоров'я, куди також надходять запити, передовсім тих клопотальників, яким наразі не по кишені лікування в аналогічних клініках Європи. У Запоріжжі, зауважу, унікальна операція дешевша, проте слід врахувати, що один лише електрод коштує близько п'ятисот євро.