Пастка для метану

21.10.2003
Пастка для метану

У Німеччині став звичайним ландшафт із вітряками.

      У Донецьку з ініціативи Федерального міністерства економіки і праці Німеччини відбувся німецько-український симпозіум з питань використання в Україні альтернативних джерел енергії. Важливість подібного заходу для вугільного регіону насамперед у тому, що поряд iз можливістю застосування сонячної, вітряної та енергії біомаси особливо активно обговорювалося питання щодо використання шахтних газів в енергетичних цілях і одночасно з метою підвищення безпеки праці гірників.

      Найбільшу зацікавленість в учасників заходу (до обласного центру прибули представники майже 80 державних і приватних підприємств iз різних регіонів України) викликала доповідь пана Хайко Цандера, який детально розповів про німецький досвід використання альтернативних джерел енергії. В центрі уваги опинилася ефективна існуюча система стимулювання застосування альтернативної енергії й особливо — використання шахтних газів. Характерно, що саме в цій галузі німецькі компанії напрацювали низку технологій, здатних допомогти українській економіці розв'язати відразу дві проблеми — енергозабезпечення та безпеки підземних робіт.

      На думку голови державного комітету з енергозбереження Юрія Шульги, який очолював українську делегацію, досвід Німеччини переконує: в Україні теж потрібно якомога швидше подбати про створення законодавчої бази, що стимулювала б використання альтернативних джерел енергії. А ще, схоже, з'явилася необхідність створення двостороннього сервісного підприємства, здатного координувати пропозиції та запити українських і німецьких партнерів на вигідній для обох сторін основі. Отож тепер черга за українським парламентом, який, на переконання учасників симпозіуму, найближчим часом повинен прийняти відповідний закон.