У п'ятницю подав у відставку та виїхав з країни президент Болівії Гонзало Санчес де Лозада. Він змушений був зробити це під тиском всенародних протестів, у результаті яких було припинено постачання столиці країни Ла-Пас продуктами харчування та паливом. Центром заворушень та протестів індіанців, які виступали проти ринкової політики президента та розбазарювання природних багатств, було 400-тисячне місто Ель-Альто, що знаходиться неподалік від столиці.
Новий президент Болівії Карлос Меса, який до цього обіймав посаду віце-президента, у суботу відвідав Ель-Альто та закликав індіанців покласти край заворушенням та актам насилля, які й так уже забрали впродовж останнього місяця життя 74 осіб. Лідер індіанців Ево Моралес, котрий на минулорічних президентських виборах посів друге місце і став символом організованого спротиву індіанців та бідняків цієї найубогішої країни Латинської Америки, також закликав до спокою, «доки уряд не організується та не виконає всі вимоги суспільства».
Перед новим головою країни стоять надзвичайно важкі завдання, оскільки економіка Болівії перебуває у застої, більшість із восьми мільйонів мешканців змушені виживати з місячними доходами приблизно 20 доларів на місяць. Подолання кризи видається складним ще й з огляду на те, що президент не може спиратися на жодну політичну силу, оскільки він є незалежним кандидатом. Він приречений вести перманентні переговори з лідерами індіанців, якщо має намір заручитися їхньою підтримкою. Впродовж вихідних Меса проводив політичні консультації і встиг призначити 14 із 15 міністрів нового кабінету, яких закликав до «повної прозорості в роботі».