У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Летиція Каста пост здала...
У Франції оновили «візуальний образ» символу країни — дівчини Маріанни. Спеціальна рада керівників місцевого самоврядування ухвалила рішення про те, що уособленням Французької Республіки тепер буде Евелін Тома, ведуча програми «Це мій вибір» на телеканалі «Франс-3». На «символічній» посаді Тома замінила топ-модель Летицію Касту, обрану «обличчям Франції» у 1999 році. Коли прообразом бюстів Маріанни, виставлених у кожній мерії, була мадемуазель Каста, прихильників її «символічності» звинувачували у надмірному сексизмі. З Евелін Тома, вочевидь, до таких нарікань справа не дійде.
Варто пригадати, що погруддя Маріанни — алегоричної жіночої фігури у фригійському ковпаку — почали з'являтися в меріях французьких міст із 1877 року, замінивши скульптурні зображення Наполеона III. Два століття тому Маріанна увійшла в національну міфологію як символ Свободи, а пізніше стала уособленням Республіки, що нагадує про революційні потрясіння минулого.
Різні бюсти Маріанни ліпили і відомі майстри, і загублені в часі скульптори. Її зображення лишили Пікассо і Далі, одне з погрудь виконав навіть Поль Бельмондо, батько знаменитого кіноактора. Поступово Маріанна набула ще й значення високої нагороди, яка вручається видатним француженкам на кшталт «Оскара».
Дівчиною-Республікою було вже чимало зірок. У 1969 році скульптор Аслан виліпив найпопулярніший бюст — із Бріджит Бардо. Після цього моделями служили співачка Мірей Матьє (1978), актриса Катрін Деньов (1985), манекенниця Інес де ла Фрессанж (1994) та її топ-колега Летиція Каста. І ось тепер черга дійшла до телеведучої.
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>