Учорашній день у Баку видався не на жарт гарячим, якщо вимірювати температуру за шкалою політичної активності. Незгодна з результатами виборів, унаслідок яких президентська влада перейшла із рук батька Гейдара Алієва до сина Ільхама, опозиційна партія «Мусават» влаштувала в центрі міста несанкціонований мітинг, на який вийшло пять тисяч її прихильників. Акція переросла у сутички з поліцією, оскільки проводити будь-які політичні акції на головній площі столиці «Свобода» заборонено. Захоплена «мусаватівцями» вантажівка врізалася в групу поліцейських, які отримали численні травми. Внаслідок зіткнень було заарештовно 174 особи, повідомив учора міністр внутрішніх справ Азербайджану Раміль Усубов. Поранено 50 поліцейських та перехожих, що випадково потрапили у «розборки», 20 з них серйозно, передає слова міністра «Франс Прес». Поранення також дістали 20 активістів, один із них, 51-річний чоловік, помер. Жертвою масових заворушень став навіть п'ятирічний хлопчик, стан якого лікарі оцінюють як дуже важкий, — на вчорашній день він знаходився у комі. Дісталося і журналістському корпусу: три коресподенти «Інтерфакс-Азербайджан» і ще троє з незалежної азербайджанської телекомпанії ATV отримали травми різної важкості.
Як повідомляла «УМ», сутички почалися у четвер, після проголошення результатів президентських виборів. Опозиція відразу звинуватила владу в фальсифікації та використанні адмінресурсу. З нею погоджуються представники ОБСЄ, які спостерігали за виборами і вважають їх далекими від міжнародних стандартів. Оглядачі підкреслюють наступні порушення: залякування опозиціонерів, масова фальсифікація бюлетенів і зловживання поліцією своїми повноваженнями. Глава спостережної місії ОБСЕ з прав людини Пітер Ейшер назвав ці вибори «втраченою можливістю» у демократичному процесі.
Акти насильства у Баку вже засудили Рада Європи та Державний департамент США, які закликали сторони до порядку. Зокрема, генсек РЄ Вальтер Швіммер заявив, що Ільхам Алієв «повинен був негайно застосувати істотні демократичні реформи, засновані на діалозі з опозицією, та заручитися допомогою Ради Європи». На думку Швіммера, першим кроком до порозуміння мало стати «закриття теми політичних в’язнів».