Підбитий хвіст ворожої комети. росії не вдається виснажити українців нічним терором

11.06.2025
Підбитий хвіст ворожої комети. росії не вдається виснажити українців нічним терором

Уражені російські літаки на аеродромі «Саваслейка». (Фото: Генштабу ЗСУ.)

Країна-нападник рф не є сильною, вона просто велика і все ще достатньо озброєна, щоб учиняти масовану агресію проти цивільних українців.
 
Переважно нічним повітряним терором путінська росія намагається виснажити Київ, Харків, Одесу й інші населені пункти.
 
Тільки у ніч на 9 червня (із 20.00 попереднього недільного дня) противник атакував 499 засобами повітряного нападу — 479 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів і з багатьох напрямків та арсеналом ракет: аеробалістичними Х-47 М2 «Кинджал»; крилатими Х-101, Х-22 та Х-35, а ще протирадіолокайційними Х-31П.
 
Знешкоджено нашими зенітними ракетними військами, підрозділами РЕБ та безпілотних систем, мобільними вогневими групами Сил оборони України 479 ворожих засобів.
 
Якщо ворог системно запускає в українське небо огром засобів нападу на цивільне населення й об’єкти інфраструктури, це свідчить про його слабкість і відчутний брак засобів для фронту. І це є результатом відмінної бойової роботи українських захисників.
 
За даними головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, лише за травень було уражено більш ніж три з половиною тисячі (3 тис. 575) одиниць автотехніки російських загарбників. З початку року втрати окупантів в автомобільній техніці становлять понад 18 тисяч одиниць (18 тис. 550).
 
Генштаб ЗСУ обіцяє, що триватимуть до повного припинення воєнної агресії проти України удари по російських об’єктах, які створені і діють для нападу на нашу незалежну державу.
 
Так, у ніч на 9 червня підрозділи Сил спеціальних операцій ЗСУ, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони України, завдали ураження по аеродрому «Саваслейка», що у Нижньогородській області рф.
 
Агресор використовує його для ударів по території України. З цього військового об’єкта, зокрема, регулярно злітають винищувачі МіГ-31К, які є носіями аеробалістичних ракет «Кинджал». За попередньою інформацією, уражено дві одиниці авіаційної техніки ворога (ймовірно, літаки МіГ-31 та Су-30/34).
 
Також уражено об’єкт російського ВПК, де виготовляли антени для шахедів, це АТ «ВНІІР-Прогрес» ТОВ «АБС Електро» в місті Чебоксари на території Чуваської республіки в рф. Це виробник навігаційного обладнання російського військово-промислового комплексу.
 
Підприємство ВПК забезпечує виробництво адаптивних антен «Комета», які використовуються, зокрема, в ударних БпЛА типу «Шахед», уніфікованих модулях планування і корекції (УМПК) для керованих авіабомб (КАБ) та іншому високоточному озброєнні.
 
Підтверджено ураження об’єкта щонайменше двома БпЛА та подальшу масштабну пожежу. Результати ураження уточнюються.
 
Завдяки нашим доблесним бійцям обмеження на роботу російських аеропортів застосували в Казані, Нижньому Новгороді, Саратові та Тамбові. Ввечері 9 червня росіяни скаржилися на атаку дронів.
 
Зокрема, над Брянськом було чути не менше 8 гучних вибухів. Вночі 10 червня стало відомо, що режим порушено у всіх московських аеропортах: «Домодєдово», «Шереметьєво», «Жуковський» і «Внуково». Повітряні гавані нападника не приймали літаки на посадку та виліт.
 
Згадаємо, 1 червня Україна провела операцію «Павутина», внаслідок якої було виведено з ладу 34% російської стратегічної авіації, уражено 41 літак на аеродромах у росії.
 
Атака коштувала країні-агресорці близько 7 мільярдів доларів, ускладнивши відновлення її військового потенціалу та міф про непереможність.
 
Було знищено або пошкоджено кілька стратегічних літаків: Ту-95МС, Ту-22М3, Ту-160, Ан-12 та, можливо, А-50, що одномоментно значно вплинуло на воєнні можливості рф.
 
Упродовж 1 201-ї доби широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України на фронті було зафіксовано 159 бойових зіткнень. У наступну добу, в понеділок, — 174 бойові зіткнення. Молимося за наших захисників і не втрачаємо віри у справедливе покарання ворога.
 
66-Й ОБМІН ПОЛОНЕНИМИ
 
У понеділок, 9 червня, відбувся перший етап обміну полоненими в рамках домовленостей у Стамбулі. Додому повернулася перша група звільнених військовослужбовців віком до 25 років, рядові та сержанти.
 
Серед звільнених — представники Військово-Морських сил, Сухопутних військ, Сил ТрО, Повітряних сил, Десантно-штурмових військ, Прикордонної служби, Нацгвардії та Державної спеціальної служби транспорту. 
 
66-й обмін полоненими триває більш ніж одну добу. З міркувань безпеки операції остаточні цифри звільнених оприлюднять після завершення обмінного процесу.