Поїздка збірної України на міжнародний турнір «Канадський щит» до Торонто (за участі «синьо-жовтих», місцевої команди, збірних Нової Зеландії та Кот-д’Івуару) стала демонстрацією дружної підтримки України Канадою в умовах повномасштабної агресії, яку нині відбиває наша країна.
В УАФ зауважили, що матчі на канадській землі — це нагода вшанувати героїв, завдяки яким українські футболісти мають змогу виходити на поле, грати під синьо-жовтим прапором, представляти Україну у світі й не зупиняти розвиток футболу навіть під час повномасштабної війни.
«Від себе й від усієї збірної хотів би подякувати Канаді та всім канадцям за ту допомогу, яку ми отримали й отримуємо в ці тяжкі для України дні. Перебувати тут сьогодні — це одне задоволення. І те, як прийняла нас Канада, і цей турнір — для нас честь бути тут», — заявив перед стартом турніру один із лідерів «синьо-жовтих» Олександр Зінченко.
На турнір до Канади головний тренер української збірної Сергій Ребров привіз далеко не найсильніший склад. Пояснюючи місцевим журналістам наявність у заявці лише одного форварда, яким був Роман Яремчук, та відсутність низки інших провідних виконавців (зокрема, Довбика, Миколенка, Ярмоленка, Буяльського), очільник «синьо-жовтих» наголосив, що після важкого сезону окремі футболісти мали потребу залікувати мікротравми.
А оскільки турнір усе ж має статус товариського, то гострої необхідності викликати всіх без винятку провідних виконавців наставник не бачив.
«У першу чергу ми розглядаємо ці матчі як можливість добре підготуватися до майбутніх офіційних поєдинків», — сказав Ребров.
А основне випробування для вітчизняних збірників — попереду. Восени для них розпочнеться відбір на чемпіонат світу-2026 (у групі з Францією, Ісландією та Азербайджаном), і, як уже не раз заявляли в УАФ, саме майбутній «мундіаль», котрий спільно прийматимуть Канада, США та Мексика, є головним орієнтиром для команди Реброва.
Українські футболісти-збірники вже давно привчили вболівальників до своєї нестабільної гри. Скільки вже було тих «гойдалок», коли «синьо-жовті» чергували яскраві матчі з відвертими провалами!
Команда Сергія Реброва взагалі не виняток. Хоча за його каденції на адресу вітчизняної збірної випало найбільше критики. Утім кожного разу, коли звучать заклики до відставки тренера, з вуст його прихильників постійно лунає нагадування, що результати його роботи оцінять за підсумками кваліфікації на ЧС-2026.
Матч проти Канади, який проходив на одній з арен майбутнього «мундіалю» — стадіоні BMO Field у Торонто, приніс українській команді не надто багато позитиву.
Якби не два пізні голи, забиті Забарним та Зінченком, то ситуація для Реброва та Ко взагалі виглядала б кепсько.
До того часу «синьо-жовті» примудрилися вже пропустити чотири голи, і, здається, лише люб’язність господарів дозволила гостям уникнути болісного розгрому.
«Канада показала нам наші проблеми в обороні, як і Бельгія до цього. Тепер ми маємо над цим попрацювати. У нас мало часу, але ми повинні це виправити. Не можу сказати, що ми сьогодні грали дуже погано. Але ми зробили критичні помилки в обороні в нашому штрафному майданчику, і це дуже важливо», — зауважив Ребров.
При цьому наставник української збірної визнав, що йому не вдалося як належить мотивувати своїх підопічних: «Хай би що ви говорили гравцям, вони відчувають, що це неофіційний матч, і не зосереджені на сто відсотків. Перед грою ми сказали футболістам, що все дуже серйозно, сюди приїхало багато українців, багато земляків дивитимуться наш матч, і це дуже важливо — подарувати емоції людям в Україні».
Думається, на другу гру турніру — проти Нової Зеландії — у вітчизняних збірників уже був інший настрій. Адже, за давньою традицією, гра української команди рухається по синусоїді — то вниз, то вгору.