У Черкасах ділилися досвідом кардіохірурги: на з'їзд зібралось понад 300 фахівців

04.06.2025
У Черкасах ділилися досвідом кардіохірурги: на з'їзд зібралось понад 300 фахівців

Голова Черкаської ОВА Ігор Табурець (ліворуч) і Василь Лазоришинець, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова. (Фото організаторів.)

Більше трьохсот вітчизняних та зарубіжних кардіологів та кардіохірургів, електрофізіологів, реаніматологів, діагностів, інтервенціоністів та анестезіологів узяли участь у ХХХ з’їзді Асоціації кардіохірургів України.
 
Ділилися знаннями про лікування ішемічної хвороби серця, вроджені та набуті вади серця, порушення його ритму, акушерську кардіологію та кардіохірургію, серцеву недостатність, а також сучасні мініінвазивні кардіохірургічні втручання та серцево-судинні технології.
 
Окрім лікування цивільних, однією з фокусних цьогорічних тем стала бойова травма серця. Говорили і про реформуванню галузі, роботу закладів з Національною службою здоров’я України та проблемні питання функціонування та розвитку кардіохірургічних центрів.
 
За словами Василя Лазоришинця, директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова, особливо цінним такий захід був для молодих фахівців, адже вони змогли поспілкуватися з досвідченими практиками.
 
«Мені надзвичайно приємно, що цьогоріч захід відбувається саме в Черкасах. Багато років тому я зробив тут першу операцію на серці. Радісно побачити, як стрімко зріс кардіоцентр: від перших простих операцій до трансплантацій серця, які виконуються зараз рутинно в Черкаському кардіологічному центрі», — говорить доктор медичних наук, лікар-кардіохірург Анатолій Руденко.
 
Щороку черкаський кардіоцентр виконує близько 1 тис. 500 операцій на серці. На відкритому серці тут виконують у середньому близько 350 втручань різної складності. І це зараз рутинна процедура, чому передував довгий і тернистий шлях.
 
Як розповідає Світлана Журба, головна лікарка Черкаського кардіоценту, цей лікувальний заклад розпочав свою історію 20 років тому — в 2004 році. Тоді ж Черкащина вперше з’явилася на мапі кардіохірургії нашої країни.
 
Цей кардіоцентр став першим, який відкрився у такій невеличкій області, як Черкаська. До цього кардіохірургія була представлена тільки у великих містах України: в столиці, Києві, Одесі, Запоріжжі, Дніпрі і Харкові.
 
«Минули два десятиліття, і в 2024 році медики кардіоцентру побили власний рекорд. Тут пролікували найбільшу кількість хворих у стаціонарі за всю історію роботи закладу — 4 тисячі 950 пацієнтів, виконали найбільшу кількість оперативних втручань на серці — 1 тис. 726, надали понад 50 тисяч амбулаторних послуг. Не менш важливий факт: 55% усіх інфарктів міокарда області лікували саме в черкаському закладі», — говорить пані Світлана.
 
І додає, що досягти таких успіхів заклад не зміг би без допомоги Асоціації кардіохірургів України та Інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова, вчених і хірургів закладу під керівництвом академіка Василя Лазоришинця.
 
Завідувач серцево-судинної хірургії Черкаського обласного кардіоцентру Олег Журба упевнений, що з’їзд став синергією знань професіоналів.