Птахи-оригамі прилетіли: у Брюсселі збирають кошти на лікування поранених українських військових

09.04.2025
Птахи-оригамі прилетіли: у Брюсселі збирають кошти на лікування поранених українських військових

Оригамі, які збирають доброчинну допомогу. (Фото з сайту origamiforukraine.com.)

Українську незламність і прагнення до миру символізують птахи масштабної артінсталяції Origami for Ukraine на фасаді Музею історії міста Києва, яку презентують 9 квітня.
 
Композиція створена з 5 тисяч птахів, зроблених із металізованого паперу. Її автор — бельгійський дизайнер Шарль Кайсін, який співпрацював із Hermes, Rolls-Royce, Cartier та Ice-Watch.
 
«Це більше, ніж мистецтво. Це потужний символ миру, стійкості, свободи та солідарності. Це послання надії для дітей, родин, військових і медиків, які потребують нашої підтримки», — розповідає автор проєкту Шарль Кайсін.
 
Урочисте відкриття артінсталяції планується за участі мера Брюсселя Філіпа Клоза та київського міського голови Віталія Кличка. Столиці Бельгії та України з 2023 року стали містами-побратимами й активно співпрацюють у багатьох гуманітарних сферах.
 
Проєкт стартував у Брюсселі як благодійна ініціатива для збору коштів для забезпечення якісного лікування українських пацієнтів, котрі отримали важкі поранення під час бойових дій, у «Медичному центрі реабілітації та паліативної допомоги».
 
Завдяки ініціативі вже зібрано близько 50 тисяч євро. Кошти будуть спрямовані на придбання необхідного медичного обладнання і матеріалів та передачу їх реабілітаційному центру в Києві.
 
Київ і Брюссель співпрацюють у підтримці Київського міського центру відновного лікування, забезпечуючи постачання медичного обладнання до постраждалих від війни лікарень.
 
У межах цього партнерства Шарль Кайсін створив інсталяцію, оригамі-птахів для якої виготовили діти з Київського палацу молоді.
Шарль Кайсін.
 
 
Інсталяція залишатиметься в Києві 90 днів, нагадуючи про міжнародну підтримку України.
 
«Музей історії міста Києва пишається бути майданчиком для такої потужної міжнародної синергії мистецтва та благодійності. Ми надзвичайно вдячні бельгійцям за їхню постійну та планомірну підтримку України. У багатьох культурах і релігіях саме птахи — передвісники миру. Символічна інсталяція з тисячами оригамі-птахів на фасаді Музею в самому осерді міста буде нагадуванням усім його поважним гостям і самим містянам про те, наскільки важливою є підтримка одне одного не словами, а справами», — каже генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.