Відкладені сподівання: українські фігуристи завершили ліцензійний ЧС в Бостоні без олімпійських квот

02.04.2025
Відкладені сподівання: українські фігуристи завершили ліцензійний ЧС в Бостоні без олімпійських квот

Після виграшу «срібла» на юніорському чемпіонаті світу Софія Голіченко та Артем Даренський виглядали дещо стомленими на дорослому «мундіалі». (Фото з сайту www.ukrfsf.org.ua.)

У порівнянні з цьогорічним чемпіонатом Європи на головний турнір сезону — планетарний форум у Бостоні — Федерація фігурного катання України відрядила наполовину інший склад.
 
Заміни виконавців у чоловічому катанні та у танцях на льоду показали, що керівництво УФФК перебуває в пошуку найкращих можливостей та комбінацій, за яких українські фігуристи матимуть результати, потрібні для отримання олімпійських ліцензій.
 
На американському ЧС розігрували 83 зі 100 олімпійських перепусток. У чоловічому та жіночому одиночному катанні вони передбачалися для 24 перших виконавців та виконавиць, у парному катанні ліцензії до Мілана отримували 16 пар, а в танцях на льоду — 19.
 
Проте першою й головною умовою для отримання бажаної нагороди було проходження в Бостоні короткої програми. Щоправда, для більшості українських збірників це завдання вийшло занадто складним.
 
Пробитися ж до довільної програми змогла лише одна спортивна пара з Дніпра — Софія Голіченко/Артем Даренський, з якою і були пов’язані найбільші сподівання на олімпійську ліцензію.
 
Незадовго до старту дорослого ЧС учні Ігоря Марченка сенсаційно стали срібними призерами юніорського «мундіалю», принісши Україні першу за 29 років нагороду в цьому виді змагань.
 
Маючи за спинами виснажливий сезон, Софія та Артем з максимальною надією на ліцензійний успіх готувалися до бостонського чемпіонату світу.
 
«Наша головне завдання — це «чисте» катання та місце, яке забезпечить отримання олімпійської квоти», — говорив перед важливим стартом наставник спортивної пари Ігор Марченко.
 
За словами тренера, найбільше уваги на тренуваннях його підопічні приділяли «сируватому» потрійному фліпу, котрий не був таким, як має бути. Зрештою, саме цей елемент і не дозволив дуету з Дніпра показати в Бостоні свій ідеальний прокат, зупинивши їх за крок від бажаного в підсумковому протоколі місця. Як і торік, Голіченко та Даренський завершили дорослий ЧС-2025 на 17-му місці.
 
«Нам було важко, можливо, ще й тому що юніорський чемпіонат світу та чемпіонат світу йдуть один за одним. Крім того, відчувається кінець сезону», — наголосила Софія Голіченко.
 
А здобутки інших вітчизняних збірників у Бостоні виглядали значно скромніше, бо ніхто з них далі короткої програми не пройшов. При цьому всі вони фінішували занадто далеко від окресленої олімпійськими квотами точки відсіву.
 
Дебютанти світової першості, танцюристи Зої Ларсон та Андрій Капран посіли 29-те місце. А одиночники — Анастасія Гожва та Кирило Марсак — синхронно завершили змагання на 33-й позиції.
 
«Дуже засмучений. Тренування проходили добре, фізично я був готовий, але, не знаю, щось було не так на психологічному рівні. Це справді дуже засмучує. Але я продовжу цим займатися, бо люблю цей спорт», — підсумував Марсак.
 
В українських фігуристів іще буде можливість отримати олімпійські ліцензії — для цього у вересні в Пекіні передбачений олімпійській кваліфікаційний турнір. Конкуренції, звісно, там буде менше, проте готовність вітчизняних спортсменів для виконання важливої місії, зрозуміло, має бути на найвищому рівні.