Черкащина є єдиною областю в Україні, де досі працює МСЕК.
Від початку року на її утримання витратили 3,2 мільйона бюджетних гривень, попри те, що структура вже не функціонує.
Про це в прямому ефірі місцевому виданню «18000» повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.
За його словами, торік із бюджету Черкаської області на діяльність МСЕК витратили 18,8 мільйона. Як вважає Табурець, для обласного бюджету це вагома сума.
Нагадаємо, ще 18 листопада минулого року президент підписав закон про вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи, а у грудні Верховна Рада схвалила ліквідацію МСЕК.
За словами Ігоря Табурця, рішення про реорганізацію ухвалили через те, що МСЕКи себе дискредитували, з огляду на видачу кількості інвалідностей, зокрема держслужбовцям, а також через затягування процесів.
«Черкаська область за кількістю осіб з інвалідністю посідає друге чи третє місце в Україні. Ми одні з перших мали ліквідувати МСЕК, але обласна рада досі не ухвалила такого рішення», — наголошує очільник Черкащини Ігор Табурець.
І додає, що, згідно з рішенням Кабміну, з 1 січня в Черкаській області почали функціонувати експертні групи, котрі й перейняли на себе всю функцію МСЕК. Наразі їх 53.
«З 1 січня і до сьогодні МСЕК нічим не займається, однак вона досі існує, попри реформу. Після скорочень у структурі продовжують працювати близько 20 людей. У грудні винесли питання щодо ліквідації, але депутати не ухвалили рішення. Та з грудня ми вже витратили 3,2 мільйона на утримання МСЕК, яка не функціонує», — зазначає очільник області.
Він вбачає кілька причин у тому, що депутати провалили голосування. Це через ставлення депутатів до того, хто подав цю ініціативу, питання щодо того, куди приєднати працівників, щоб не збільшилася кількість безробітних, куди передати архів, оскільки там зберігають усі справи.
«Я проводив зустріч із керівниками медзакладів, ми дійшли висновку, що найкраще ліквідувати МСЕК із подальшим приєднанням до інформаційно-аналітичного центру медичної статистики. Так зберегли б інтереси кожного існуючого медзакладу та інтереси співробітників МСЕК», — веде далі Ігор Табурець.
Водночас депутати подали іншу пропозицію — приєднати МСЕК до обласної лікарні. Думки розділилися, тому жоден із запропонованих варіантів не набрав потрібної кількості голосів.
«Я не почув обґрунтування, чому друга пропозиція є доцільнішою. Всі області, які приєднали МСЕК до обласної лікарні, таких близько п’яти, мотивували це тим, що МСЕК був розташований на території лікарні. У нас це інше приміщення, але воно, як і медстатистика, — це комунальна власність», — говорить Ігор Табурець.
Наступна сесія Черкаської обласної ради відбудеться у травні. Якщо керівники фракцій хочуть ефективно управляти обласними комунальними закладами, то вони мають розглянути це питання і в будь-якому випадку проголосувати за ліквідацію МСЕК. Але до травня МСЕК продовжать фінансувати з бюджету Черкаської області.