Між Європою і ордою — тільки синьо-жовтий прапор. Українці вийшли на мітинг у Мюнхені

19.02.2025
Між Європою і ордою — тільки синьо-жовтий прапор. Українці вийшли на мітинг у Мюнхені

Мітингувальниця з плакатом «Допоможіть Україні захистити моїх німецьких дітей від путіна». (Фото автора.)

Поки тривав другий день 61-ї Мюнхенської безпекової конференції, українці не дрімали, а вийшли на мітинг у центрі з гаслом «Захистити Україну, захистити Європу, захистити демократію».
 
Перед кількома сотнями учасників виступили українські та німецькі політики.
 
Один із них — лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, який заявив, що вже одинадцять років москва жорстоко переслідує корінний народ Криму та українців, які не покинули батьківщину після окупації.
 
За його словами, загалом 233 людини, з яких 2/3 — кримські татари, були репресовані росіянами, вивезені з Криму та кинуті за ґрати. 
 
Розмову Трампа з путіним прокоментував так: «Ми не дозволимо вирішувати нашу долю без нас. Принцип залишається непорушним: нічого про Україну без України, нічого про Крим без України та без кримськотатарського народу! Умовою мирного договору, яким буде оформлено завершення російсько-української війни, має стати відновлення територіальної цілісності незалежної України станом на 1991 рік, росія як агресор має бути примушена до миру та виплатити репарації Україні, а путін як воєнний злочинець має постати перед спеціальним трибуналом і бути покараним». 
 
Олексій Гончаренко, депутат ВР та учасник Мюнхенської конференції, заявив, що ніхто не здасть Україну, допоки українці готові її боронити і захищати. Додатково закликав нагадати Європі, що «її від орди захищає тільки синьо-жовтий прапор». 
 
Голова оборонного комітету Бундестагу Маркус Фабер розповів, що з лютого 2022 року відвідав різні міста України п’ять разів та спілкувався з пораненими бійцями: «Ці солдати запитували мене, чому Німеччина не зробить те, що роблять Франція і Велика Британія, не передасть ракети Taurus? І я відповідав: так, Німеччина повинна передати ці ракети».
 
Він підкреслив, що в Європі буде безпечно, лише коли Україна переможе. 
 
Антон Гоффрайтер — депутат від Партії зелених — вважає, що з путіним можна домовлятися лише з позиції сили, тому Німеччина та партнери цілком здатні надати Україні таку потужну підтримку, щоб вона здихалася агресора зі своєї землі. Учасники мітингу закликали німецький уряд збільшити військову підтримку України. 
 
Також охочі могли придбати різноманітні аксесуари: брошки, шопери, браслети та інші цікавинки з патріотичним забарвленням. Усі кошти підуть на підтримку хлопців та дівчат, які захищають добробут не лише України, а й усієї Європи. 
 
Олеся МАЗУРКОВА
Німеччина