Ліки під двір: мобільні аптеки охоплюють усе більше громад Київщини

25.12.2024
Ліки під двір: мобільні аптеки охоплюють усе більше громад Київщини

За тиждень роботи мобільний аптечний пункт відвідали люди 23 сіл Миронівської громади. (Фото надане БФ «МХП-Громаді».)

На початку грудня на Київщині в Миронівській громаді запрацювали мобільні аптечні пункти.
 
З фармацевтами та ліками вони вирушили віддаленими селами, де відсутні стаціонарні аптеки.
 
Ініціативу реалізовують Благодійний фонд «МХП-Громаді» та ДП «Укрвакцина» МОЗ України».
 
У мобільних аптечних пунктах можна було отримати консультацію фармацевта, придбати ліки за рецептом і без нього, а також замовити ліки, яких на зараз немає у продажу. 
 
«Цього року ми провели дослідження в громадах, де опитали місцевих мешканців про їхні запити й потреби. Адже як благодійний фонд, мета якого — робити громади такими, щоб там хотілося жити, маємо розуміти, які проблеми є найнагальніші там. У Миронівській громаді соціологи виявили значний запит на медичні й фармацевтичні послуги. Це своєю чергою вкотре підтвердило статистику МОЗ за 2023 рік: лише в 11% сіл України працюють аптечні пункти, а понад 20 тис. лишаються без цих закладів. Тому ми запустили спільний проєкт, який поєднав доступ до ліків і віддалені громади. Так з’явився наш мобільний аптечний пункт спільно з ДП «Укравакцина» МОЗ України», — зазначив Олександр Пахолюк, директор Благодійного фонду «МХП-Громаді». 
 
На думку директора ДП «Укрвакцина» МОЗ України» Олександра Пономарьова, пріоритетом підприємства є забезпечення доступності лікарських засобів для українців.
 
Саме тому підприємство підтримало ініціативу й спільно з БФ «МХП-Громаді» збільшило географію роботи мобільних аптечних пунктів на ще одну громаду Київщини. 
 
— З нашого боку особливу увагу приділено програмі «Доступні ліки», яка дозволяє пацієнтам отримати необхідні препарати безплатно чи з незначною доплатою, забезпечуючи належний рівень медичного обслуговування для кожного. Ми продовжуємо працювати над розширенням географії проєкту мобільних аптечних пунктів, щоб кожен міг скористатися програмою «Доступні ліки», — наголосив Олександр Пономарьов. 
 
Скористатися послугою «Доступні ліки» й придбати лікарські засоби безплатно або зі знижкою місцеві мешканці можуть за призначенням сімейного лікаря. Для цього потрібно записатися до нього й отримати рецепт на той чи інший препарат. 
 
За перший тиждень роботи мобільний аптечний пункт відвідали майже 250 людей з 23 сіл Миронівської громади. Найчастіше купували серцево-судинні препарати, заспокійливі та протизапальні.
 
— В аптеці придбала ліки від тиску і проти застуди, вони вдома завжди згодяться. Бо мені як у Миронівку їхати, то за автобус заплати, час витрати, в черзі вистій, то й день минув. А тут і аптека, і ліки майже прямо під двір приїхали. Нам, старим людям, це дуже велика поміч, — розповідає Антоніна Куцевол, жителька Росави.
 
Мобільна аптека на Київщині — пілотний проєкт БФ «МХП-Громаді» та ДП «Укрвакцина» МОЗ України». Попередньо організатори планують, що наступного року мобільні аптечні пункти поїдуть в інші куточки України, зокрема, в Дніпропетровську, Львівську, Вінницьку області.