Втрачений дах: хто з ВПО і за яких умов може отримати компенсацію за житло

25.12.2024
Втрачений дах: хто з ВПО і за яких умов може отримати компенсацію за житло

Тисячі людей війна росії в Україні позбавила житла. (Фото Мінреінтеграції.)

Верховна Рада 19 грудня ухвалила закон про спрощення отримання компенсації за зруйноване й пошкоджене житло на тимчасово окупованих територіях. «За» проголосували 292 депутати.
 
Житло, яке після 24 лютого 2024 року опинилося на окупованих територіях та в зоні активних бойових дій, прирівнюється до знищеного. Законопроєкт №11161 ухвалено остаточно.
 
Про це повідомив народний депутат України Артур Герасимов. За його словами, важка восьмимісячна робота фракції, в яку входить, завершилась успіхом і відновленням справедливості до внутрішньо переміщених осіб.
 
«Ми ретельно працювали з переселенцями, зокрема з Асоціацією молодих ВПО. Було зібрано понад 25 тисяч підписів з усієї України на підтримку цієї ініціативи. ВПО вийшли під парламент з мітингом на підтримку цього закону. Ми наполегливо переконували депутатів у необхідності підтримки цього законопроєкту. І професійна робота нашої команди дала результат», — каже Артур Герасимов.
 
Цей закон скасовує обов’язкову фото- та відеофіксацію пошкодженого чи зруйнованого об’єкта нерухомості та необхідність візиту комісії на об’єкт нерухомості, якщо житло вимушених переселенців розташоване на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій.
 
Компенсація надаватиметься за умови, якщо отримувач на дату подання відповідної заяви протягом останніх двох років проживає в Україні.
 
У разі отримання компенсації людина має відмовитись від права власності на таке майно на користь держави або громади та передати їй право вимоги до росії щодо відшкодування збитків.
 
Артур Герасимов вважає, що таке вирішення однієї з найбільших проблем внутрішньо переміщених осіб спонукатиме українців залишатись на вільній території України, працювати на нашу перемогу і відбудову країни, а не виїжджати за кордон чи ще гірше — повертатись на тимчасово окуповані росією території.
 
Обранець закликає поширювати інформацію в соціальних мережах та ЗМІ, щоб якомога більше співвітчизників, особливо з Маріуполя, Бахмута, Авдіївки, Соледара, Лисичанська, Сіверськодонецька, Торецька, Бердянська, Мелітополя, Часового Яру, Волновахи та десятків інших українських міст, захоплених чи зруйнованих російськими загарбниками, дізналися, що тепер їхні права на компенсацію житла захищені.