Символи гордості та надії: олімпійські чемпіони Парижа-2024 отримали від НОК почесні нагороди

25.12.2024
Символи гордості та надії: олімпійські чемпіони Парижа-2024 отримали від НОК почесні нагороди

Фотографія з Ярославою Магучіх, зроблена під час олімпійської церемонії нагородження в Парижі, потрапила до фіналу конкурсу спортивної фотографії World Sports Photography Awards (Фото з сайту sport.ua.)

Кожного року підбиваючи його підсумки, Національний олімпійський комітет України проводить урочисту церемонію нагородження найкращих спортсменів країни.
 
«Цей рік був надзвичайно складним для всіх нас, але українські спортсмени продовжували демонструвати свої силу, мужність і незламність на міжнародній арені. Їхні досягнення стали джерелом натхнення для кожного українця», — зазначив на урочистостях президент НОК України Вадим Гутцайт.
 
За його словами, олімпійський рух — це не лише про спорт: він об’єднує українців, дарує віру в майбутнє, силу долати труднощі й будувати краще майбутнє. Це про єдність, підтримку та натхнення.
 
Упродовж 2024 року вітчизняні спортсмени подарували своїм шанувальникам не одну порцію позитивних емоцій. Особливо емоційними були Літні ігри в Парижі, де вітчизняні олімпійці здобули 12 медалей — три золоті, п’ять срібних та чотири бронзові.
 
Як зауважив Вадим Гутцайт, це не лише найкращий результат за кількістю золотих нагород за останні 12 років, а й підтвердження того, що кожен з наших атлетів є справжнім утіленням незламності та жаги до перемоги.
 
«Ваша боротьба на спортивних аренах є символом надії та гордості для всієї країни», — наголосив очільник НОК України.
Після тріумфу на ОІ-2024 Олександр Хижняк розмірковує над тим, аби спробувати свої сили у профі-боксі.
Фото пресслужби НОК України.
 
Для кожного з трьох іменитих володарів олімпійського «золота» вітчизняний НОК знайшов нагороду. Легкоатлетку Ярославу Магучіх назвали кращою спортсменку 2024 року, боксер Олександр Хижняк став кращим спортсменом року, а капітан «золотої» жіночої збірної з фехтування на шаблях Ольга Харлан отримала нагороду «Спортивний символ єдності».
 
Експертна комісія Національного олімпійського комітету України вирішила нагородити імениту Харлан спеціальною відзнакою за вчинки, які викликали захоплення світової спортивної спільноти своєю відданістю суспільству та впливом на формування цінностей.
У 2024 році Ярослава Магучіх побила рекорд Стефки Костадінової у стрибках у висоту.
Фото з сайта divoche.media.
 
При цьому відзначили в НОК і талановиту молодь. 16-річна фехтувальниця — чемпіонка світу серед кадетів, чемпіонка Європи серед кадетів та юніорів — удостоїлася титулу найкращої юної спортсменки 2024 року.
 
А чемпіон світу та Європи з греко-римської боротьби серед юнаків до 20 років Єгор Якушенко отримав нагороду як найкращий юний спортсмен.
Ольга Харлан дуже емоційно святкувала перемогу в командному фіналі шаблісток на Олімпіаді в Парижі-2024.
Фото з сайта olympics.com.
 
Рік, що минає, став справді тріумфальним для Ярослави Магучіх. Її олімпійське «золото», оновлений світовий рекорд, який нікому не підкорювався з 1987 року, звання кращої легкоатлетки Європи та світу допомогли їй перемогти в загальному голосуванні «Кращий спортсмен року» за версією Асоціації спортивних журналістів України.
 
У цьому проєкті Ярослава випередила Ольгу Харлан та Олександра Усика, котрий своєю чергою в чоловічому рейтингу обійшов золотого медаліста Парижа Хижняка.
 
До слова, переможець боксерського олімпійського турніру-2024 у ваговій категорії до 80 кг в коментарі «Суспільному Спорт» розповів, що розмірковує над переходом у профі-бокс, але події не форсує.
Олександр Хижняк за наставництва свого батька-тренера розміняв «срібло» Токіо-2020 на «золото» Парижа-2024.
Фото з сайта suspilne.media.
 
«Професійну кар’єру я не відкладаю, це цінно і цікаво для мене. Але потрібно трошки часу, щоб освоїти цей напрям. Я повернувся до тренувань, але потрібно буде виділити час для відновлення. Поки що немає розуміння, до яких турнірів готуватимуся. Але загалом це підготовка до того, щоб я робив бокс для моєї країни та всього світу», — наголосив Хижняк.